گزارشات کارورزی.پاورپوینت,طرح های توجیهی,دستورالعمل ها,تحقیق,مقالات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
pic5 pic2 pic4

WiFiپاورپوینت .وای فای

WiFiپاورپوینت

Wifi مخفف كلمات Wireless Fidelity مي باشد و در حقيقت يك شبكه بي سيم است كه از امواج راديويي جهت ارسال اطلاعات دیجیتال بین گیرنده و فرستنده استفاده مي كند. و به نوعی زیر مجموعه بلوتوث است منتها با قدرت بیشتر .

توسط این شبکه می توان در فواصل محدود بدون ایجاد اختلال و نویز اقدام به ایجاد ارتباط نمود و موانع موجود در طبیعت تاثیر چندانی روی آن نمی گذارند.

 

qانتقال اطلاعات در این شبکه با استفاده از امواج فركانس بالاي 2.4 گيگاهرتز يا 5 گيگاهرتز صورت مي گيرد. كه فركانس نسبتا بالایی است. البته فركانس بالاتر اجازه حمل اطلاعات بيشتري را مي دهد.
qدر حال حاضر برای شبکه wifi استانداردهای مختلفی و جود دارد که تفاوت اصلی آنها در سرعت و حجم انتقال اطلاعات می باشد. لازم به بذکر است با استفاده از روش های کدگذاری مختلف سرعت ارسال دیتا در استانداردها افزایش یافته است.
q
qوای فای با نام استانداد 802.11 در موسسه IEEE تعریف می شود.
 

IEEEچیست؟

Institute of Electrical and Electronics Engineers

مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک

این انجمن در سال ۱۹۶۳ از پیوستن دو انجمن مهندسی برق امریکا (AIEE, founded 1884) و مهندسی رادیو (IRE, founded 1912) در کشور امریکا بوجود آمد. AIEE بوسیله‌ی صنعتگران امریکایی و جهت تربیت نیروی کار ورزیده و همچنین آماده سازی و تدوین استاندارد برای صنایع برق و الکترونیک امریکا فعالیت خود را در سال ۱۸۸۴ آغاز کرد. IRE نیز بوسیله‌ی پیشگامان الکترونیک رادیویی در سال ۱۹۱۲ بنیان‌گذاری شد و برخلاف AIEE که تمام تمرکز آن در داخل امریکا بود‌، به فعالیت‌های بین‌المللی می‌پرداخت.

این سازمان با بیش از ۴۰۰ هزار عضو در بیش از ۱۶۰ کشور جهان، دارای بیشترین شمار اعضا از هر سازمان حرفه ای دیگری است که از این میان بیش از ۶۸ هزار عضو آن دانش‌جو هستند. مؤسسه کارشناسی برق و الکترونیک با انتشار حدود ۱۳۰ مجله کارشناسی و ۴۰۰ مجموعه نوشتار کنفرانس در سال، منتشرکنندهٔ یک سوم نوشته‌های کارشناسی چاپ‌شده در زمینهٔ مهندسی برق و الکترونیک و دانش کامپیوتراست
 
 
qانتقال اطلاعات در این شبکه با استفاده از امواج فركانس بالاي 2.4 گيگاهرتز يا 5 گيگاهرتز صورت مي گيرد. كه فركانس نسبتا بالایی است. البته فركانس بالاتر اجازه حمل اطلاعات بيشتري را مي دهد.
qدر حال حاضر برای شبکه wifi استانداردهای مختلفی و جود دارد که تفاوت اصلی آنها در سرعت و حجم انتقال اطلاعات می باشد. لازم به بذکر است با استفاده از روش های کدگذاری مختلف سرعت ارسال دیتا در استانداردها افزایش یافته است.
 
وای فای با نام استانداد 802.11 در موسسه IEEE تعریف می شود.
 
مشخصات استانداردهای مرسوم WiFi
  1. 11a: اطلاعات را با فركانس 5 گيگاهرتز انتقال مي دهند و مي تواند اطلاعات را حداكثر

تا سرعت 54 مگابيت در ثانيه ارسال كند. و اثر اعواجاج و تداخل امواج در آن بسيار كم است.و از مدولاسیونofdm استفاده می کند.

  1. 11b: اطلاعات را با فركانس 2.4 گيگاهرتز انتقال مي دهند و مي تواند اطلاعات را حداكثر تا سرعت 11 مگابيت در ثانيه ارسال كند. این استاندارد ارزان ترين و كندترين استاندارد است که از مدولاسیونdsss استفاده می کند.
  2. 11g: اين استاندارد هم از فركانس 2.4 گيگاهرتز استفاده مي كند اما سرعت انتقال اطلاعات آن به مراتب از802.11bبيشتر است و تا 54 مگابیت بر ثانيه مي رسد و در حقیقت تلفیقی از نوعaوb مباشد. البته این سرعت Half-Duplex بوده و می توان گفت سرعت در ارسال یا دریافت 25مگابایت بر ثانیه Full-Duplexخواهد بود.این استاندارد از ترکیب مدولاسیون dsssوofdm استفاده می کند که دلیل افزایش سرعت نیز همین می باشد.
  3. 11n: اين استاندارد بعد از استانداردهاي  802.11a,b,gبراي رسيدن به سرعتهاي بالاتر عرضه شد كه با استفاده از تکنولوژی (multi input-multi output) و انتقال همزمان دیتا در چند باند مختلف قادر افزایش سرعت تا 2برابر گردید. به اين معني كه از دو باند مجزا از هم كه به صورت دو باند با فركانسهاي متفاوت و يا دو باند هم فركانس با آنتنهائي با قطبيت متفاوت به صورت هم زمان استفاده ميشود كه باعث دو برابر شده حجم انتقال ديتا ميگردد  اما ايراد اين سيستمها حساسيت آنها به نويز ميباشد. با کم کردن فاصه بین ارسال اطلاعات و استفاده از سیستمmimoدر این استاندارد سرعت انتقال از نظر تئوری تا 600 مگابیت و در عمل تا 200 مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
wifi_wireless_network_718378_7547.zip1.4 MB

پرفروش ترین محصولات
نظرسنجی
بیشتر چه فایل هایی نیازدارید تادرسایت قرار دهیم؟