فروشگاه فایل آراد

فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت

pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوینت بیانات رهبری در مورد کرسی های آزاد اندیشی

پاورپوینت بیانات رهبری در مورد کرسی های آزاد اندیشی

 

80اسلاید

بيانات در ديدار اعضاى انجمن اهل قلم 07/11/1381

ار بخواهيم در زمينه‌ى گسترش و توسعه‌ى واقعى فرهنگ و انديشه و علم حقيقتا كار كنيم، احتياج داريم به اين‌كه از مواهب خدادادى و در درجه‌ى اول آزادانديشى استفاده كنيم.
 
آزادانديشى در جامعهى ما يك شعار مظلوم است. تا گفته مىشود آزادانديشى، عدهاى فورى خيال مىكنند كه بناست همهى بنيانهاى اصيل در هم شكسته ش
ود، و آنها چون به آن بنيانها دلبستهاند، مىترسند.
 
عدهاى ديگر هم تلقى مىكنند كه با آزادانديشى بايد اين بنيانها شكسته شو
د. هر دو گروه به آزادانديشى - كه شرط لازم براى رشد فرهنگ و علم است - ظلم مىكنند.
 
 
 
ما به آزادانديشى احتياج داريم. متأسفانه گذشتهى فرهنگ كشور ما فضا را براى اين آزادانديشى بسيار تنگ كرده بود.

بیانات رهبری در مورد
کرسی های آزاد اندیشی

بيانات در ديدار اعضاى انجمن اهل قلم 07/11/1381

اگر بخواهيم در زمينه‌ى گسترش و توسعه‌ى واقعى فرهنگ و انديشه و علم حقيقتا كار كنيم، احتياج داريم به اين‌كه از مواهب خدادادى و در درجه‌ى اول آزادانديشى استفاده كنيم.
 
آزادانديشى در جامعهى ما يك شعار مظلوم است. تا گفته مىشود آزادانديشى، عدهاى فورى خيال مىكنند كه بناست همهى بنيانهاى اصيل در هم شكسته شود، و آنها چون به آن بنيانها دلبستهاند، مىترسند.
 
عدهاى ديگر هم تلقى مىكنند كه با آزادانديشى بايد اين بنيانها شكسته شود. هر دو گروه به آزادانديشى - كه شرط لازم براى رشد فرهنگ و علم است - ظلم مىكنند.
 
ما به آزادانديشى احتياج داريم. متأسفانه گذشتهى فرهنگ كشور ما فضا را براى اين آزادانديشى بسيار تنگ كرده بود.
 
منظور از ترجمه فقط ترجمه‌ى كتاب نيست، بلكه ترجمه‌ى فرهنگ، ترجمه‌ى فكر، ترجمه‌ى نظريات بيگانه، آنها را به شكل وحى منزل تلقى كردن و در يك جايگاه غيرقابل خدشه قرار دادن، بلايى بوده كه در جامعه‌ى ما وجود داشته است. همان ترجمه‌ها را تكرار كرده‌ايم؛ هر چه را كه ديگران گفته‌اند، تكرار كرده‌ايم و دچار جمود شده‌ايم.
 
اگر بخواهيم رشد كنيم، بايستى بتوانيم در فضاى لايتناهى فكر بال و پر بزنيم؛ بايد حركت كنيم. اگر بخواهيم در اقتصاد، فرهنگ، علوم انسانى، فلسفه و در همه‌ى زمينه‌هاى علمى و فرهنگى در چارچوب آن نظرى كه فردى در جايى گفته و يك عده طرفدار هم پيدا كرده و حالا، مترجمى آن را ترجمه كرده يا خود ما آن را ياد گرفته‌ايم؛ يعنى در چارچوب آن فكر به‌عنوان يك شى‌ء مقدس غيرقابل دست زدن، حركت كنيم، اين آزادانديشى نيست، بلكه دنباله‌ى «كاغذباد» شدن است. ما در مشهد به اين بادبادكها، كاغذباد مى‌گوييم. خيال مى‌كند در هوا پرواز مى‌كند، اما دنباله‌ى كاغذباد است، نخ آن هم دست يكى ديگر است. اين كار آزادانديشى نيست.
 
عده‌اى به نام آزادانديشى مرزهاى فضيلت و حقيقت را لگدكوب كرده‌اند و به نام آزادانديشى و نوآورى، همه‌ى اصول مقدس حقيقى را ناديده گرفته يا تحقير و يا مسخره كرده‌اند. يك عده هم به‌صورت عكس‌العملى يا به‌خاطر مسائل ديگرى كه در ذهنشان بود، به پايه‌هايى چسبيدند كه بايد بر روى آن پايه‌ها نوآورى مى‌شد.
 
نبايستى به آنچه كه گفته شده، اكتفا كرد و متحجر شد؛ يعنى تحجر در مقابل مرز شكنى و افراط در مقابل تفريط. همچنان كه بعضى در محيط سياسى، فاصله‌ى بين هرج و مرج و ديكتاتورى را اصلا قبول ندارند و معتقدند كه در جامعه يا بايد هرج و مرج باشد يا ديكتاتورى! كأنه از اين دو خارج نيست.
 
در عرصه‌ى فرهنگى هم همين‌طور: يا بايد هرج و مرج و كفرگويى و اهانت به همه‌ى مقدسات و ارزشهاى مسلم و مستدل شود و يا بايد ذهنها بسته شود و تاكسى حرف تازه‌اى زد، فورا همه او را هو كنند و عليه او جنجال نمايند! كأنه هيچ حد وسطى بين اين دو وجود ندارد.
 
ما بايد آن حد وسط، همان «امر بين الامرين» و تعادل را پيدا كنيم. البته اين هم از راه گفتگوى محترمانه، عاقلانه، منصفانه و با استدلال، عملى است. اين كار هم بايد در حوزه و در زمينه‌ى مسائل حوزه، در زمينه‌ى فقه، فلسفه، كلام و ديگر علوم رايج حوزه انجام گيرد و هم در دانشگاه.
 
آزادانديشى غير از بىبندوبارى است. آزادانديشى يك حرف و بىبندوبارى يك حرف ديگر است. آزادانديشى اين است كه شما در حركت به سمت سرزمينهاى ناشناختهى معارف، خودتان را آزاد كنيد، برويد، نيروها و انرژيهايتان را بهكار بيندازيد و حركت كنيد.
 
پاسخ به نامه جمعي از دانشآموختگان و پژوهشگران حوزه علميه   ۱۳۸۱/۱۱/۱۶
 
فرزندان و برادران عزيز

با همه مضمون نامه شما موافقم و از شما و همفكرانتان در حوزه و دانشگاه ميخواهم كه اين ايدهها را تا لحظه عملي شدن و ثمر دادن، هر چند دراز مدت، تعقيب كنيد. نه مأيوس و نه شتابزده، اما بايد اين راه را كه راه شكوفائي و خلاقيت است به هر قيمت پيمود.

 

آري، نبايد از «آزادي» ترسيد و از «مناظره» گريخت و «نقد و انتقاد» را به كالاي قاچاق و يا امري تشريفاتي، تبديل كرد چنانچه نبايد بجاي مناظره، به «جدال و مراء»، گرفتار آمد و بجاي آزادي، به دام هتاكي و مسئوليت گريزي لغزيد. آن روز كه سهم «آزادي»، سهم «اخلاق» و سهم «منطق»، همه يكجا و در كنار يكديگر اداء شود.
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file297_1947708_4949.zip1 MB

پاورپوینت بزرگترین فاجعه تاریخ ایران

پاورپوینت بزرگترین فاجعه تاریخ ایران   22اسلایدهمراه باتصویر فهرستبزرگترین فاجعه تاریخ ایرانآغاز جنگ جهانی اولجنگ جهانی اول در ایراناعلام بی طرفیعلت قحطیقحطی 1917؛ بزرگترین فاجعه تاریخ ایرانقحطی در قمجمعیت ایران در سال 1914بازیابی جمعیت پس از 40 سال منابع ومنآخذ آغاز جنگ جهانی اول žبا کشته شدن ولیعهد اتریش در سال 1914 جرقه جنگ جهانی اول زده شد. کشورهای روسیه، فرانسه و بریتانیا تحت عن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

پاورپوینت آموزش المپیک OLYMPIC PEDAGOGY

پاورپوینت آموزش المپیک OLYMPIC PEDAGOGY   24اسلاید گذری کوتاه بر تاریخ المپیک باستان  المپیک باستان پیش از عصر تمدن طلایی یونان شکل گرفته است. بنا بر مدارک باستان شناسی پیشینه بازی های المپیک به سال 776 پیش از میلاد می گردد. این بازی ها هر چهار سال یک بار  به مدت 1200 سال   در دشت المپیا (400 کیلو متری شهر آتن در یونان )برگزار می شده است.   این بازی ها ابت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

پاورپوینت آشنایی با مدیریت موجودی

پاورپوینت آشنایی با مدیریت موجودی   36اسلاید فهرست •مقدمه •كاربرد هاي موجودي •مديريت  موجودي •آناليز ABC •دقت ثبت موجودي •موجودي JIT •مدل هاي  موجود ي 4 • مدل تقاضاي مستقل   مقدمه موجودي يكي از گرانبهاترين سرمايه هاي تمامي  كارخانه ها مي باشد. شركت از يك طرف مي تواند بمنظور كاهش هزينه ها از سطح موجودي در دست ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت آشنایی با مجلس خبرگان رهبری

  پاورپوینت آشنایی با مجلس خبرگان رهبری 10اسلاید فهرستآشنایی با مجلس خبرگان رهبریمجلس خبرگان رهبرینخستین مجلس خبرگان رهبریکمسیون تحقیق موضوع اصل 111 قانون اساسیشرایط نمایندگان مجلس خبرگانوظایف مجلس خبرگان رهبریجمهوری اسلامی ایران   آشنایی با مجلس خبرگان رهبری مجلس خبرگان:  مجلس خبرگان رهبری مجلسی متشکل از فقیه‌های «واجد شرایط» است که بر اساس اصل ۱۰۷ قانون اساسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان