فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوینت اسناد خزانه اسلامي سال 1395

پاورپوینت اسنا د خزانه اسلامي  سال 1395

39اسلاید

چکيده محتواي فابل:

اسنا د خزانه اسلامي چيست؟

اسناد خزانه اسلامي، اسناد با نامي است كه دولت به منظور تسويه بدهي‌هاي مسجل خود با حفظ قدرت خريد، بابت طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي با قيمت اسمي و سررسيد معين به طلبكاران غيردولتي واگذار مي‌كند و دريافت كنندگان اسناد خزانه مي‌توانند اين اوراق را در بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران به فروش برسانند.

تفاوت عمده اين اسناد با ساير اوراق بهادار، در سررسيد آنها و پرداخت سود است. اين اسناد عموماً سررسيدي كمتر از يك سال داشته و اغلب سررسيد آن به صورت 4، 13، 26 و 52 هفته‌اي است كه مبلغ اسمي آن را از دولت دريافت مي‌كنند.

با توجه به اينكه خزانه‌داري كل كشور تعهد پرداخت مبلغ اسمي اين اسناد در سررسيد را برعهده گرفته است، به آنها، اوراق بدون ريسك اطلاق مي‌شود . در واقع خزانه‌داري كل كشور در همه كشورها داراي كمترين ريسك در ايفاي تعهدات است و به پشتوانه ماليات دريافتي از جامعه، مي‌تواند با اطمينان بالا تعهداتش را به موقع پرداخت كند.

همچنين با توجه به حجم بالاي معاملات اين اوراق  در بازارها، اين اسناد در زمره نقدشونده‌ترين ابزارهاي مالي در دنيا تلقي مي‌شوند. بيش از نيم قرن است كه كشورهاي مختلف، از اسناد خزانه براي اهداف مختلف از جمله پوشش بدهي، تنظيم بازار  تراز بودجه استفاده مي‌كنند و در حال حاضر اين اسناد در بسياري از كشورهاي دنيا، به طور منظم، منتشر مي‌شود.

 

تاريخچه اسناد خزانه  در ايران

سابقه انتشار اسناد خزانه در ايران به سال 1320 بر مي‌گردد. اين اسناد اولين بار توسط وزارت دارايي به مبلغ 400 ميليون ريال، با سررسيد حداكثر چهارماهه و با نرخ سود 6 درصد منتشر شد.

جدول زير تفاوتها و تشابهات قوانين و آيين‌نامه‌هاي مصوب سال‌هاي 1343، 1348، 1393، 1394 و 1395 را نشان مي‌دهد.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file836_1884219_2954.zip1.9 MB

آخرین محصولات فروشگاه