فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوینت ورود سینما به ایران

پاورپوینت تاریخچه ورود سینما به ایران

13اسلاید

چکیده محتوای فایل:

ورودسینما به ایران

žمظفرالدينشاه در فروردين سال ۱۲۷۹ از تهران به مقصد اروپا حرکت کرد. در اين سفر بود که با سينما آشنا شد. در سفرنامهٔ مبارکه مظفرالدينشاه آمده است که شاه روز يکشنبه هفدهم تير ۱۲۷۹ به اتفاق ميرزا ابراهيم خان عکاسباشی به تماشای دستگاه سينموفتوگراف و لانترن ماژيک رفته است. اين حادثه پنج سال پس از رواج اختراع برادران لومير در پاريس رخ داد؛ (شاه اين دوربين را اشتباهاً سينموفتوگراف میناميد.)
 
žدر هفته بعد، مظفرالدينشاه مجدداً به ديدار سينما رفت. حدود يک ماه پس از اولين ديدار مظفرالدينشاه با سينما، در سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۲۷۹ در شهر اوستاند در ساحل دريا در بلژيک، جشن روز عيد گل برگزار شد و ميرزا ابراهيمخان عکاسباشی مشغول عکس سينموفتوگراف اندازی از شاه شد.
žبه اين ترتيب بانی ورود نخستين دوربين فيلمبرداری و نمايش فيلم، مظفرالدينشاه است و نخستين فيلمبردار ايرانی نيز ابراهيم خان عکاسباشی محسوب میشود.
ž
 
اولين تجربه در سينمای ايران
žعبدالحسين سپنتا متولد ۱۲۸۶ تهران بود. وی در مدرسهٔ سنلوئی و مدرسهٔ زرتشتيان تهران و نيز در اصفهان و کالج امريکايی تحصيل کرد و علاقهٔ زيادی به تاريخ و ادبيات ايران باستان داشت. سپنتا سفرهايی به هند داشت و آثاری را منتشر نمود. در سال ۱۳۰۷ اولين روزنامهاش را با نام دورنمای ايران منتشر کرد. وی پس از سفر به ايران مجدداً به هند رفت.
ž
žآشنايی وی با سينما به طور تصادفی و از طريق اردشير ايرانی صورت گرفت. پس از مطالعه در اين زمينه بصورت تئوري، سناريو با نظر فنی اردشير ايرانی نوشته شد. مشکل اساسی اين دو در تهيه فيلم، انتخاب بازيگران بود که میبايست با زبان فارسی آشنايی می داشتند. پس از جستجوی بسيار، سرانجام

  همسر يکی از کارمندان استوديو

   بنام روح انگير جهت ايفای نقش

   دختر لُر برگزيده شد.

ž
žنقشهای بعدی را هادی شيرازی و سهراب پوری ايفا می کردند و نقشهای فرعی را خود سپنتا با تغيير صدا و لحن صحبت میکرد. پس از هفت ماه کار مداوم، نخستين فيلم ايرانی ناطق موجوديت يافت. از اين فيلم بعدها بنام جعفر و گلنار ياد میشد. نقش اساسی در تهيهٔ اين فيلم، به سپنتا تعلق داشت، گرچه ساختهٔ اردشير ايرانی ذکر شد و در واقع کارگردانی هنری با سپنتا و کارگردانی فنی با اردشير ايرانی بود.
 

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file393_1867127_7658.zip439.8k

آخرین محصولات فروشگاه