فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوینت فصل هفتم حسابداری مدیریت پیشرفته تالیف دکتر حسن همتی و دکتر هدی همتی

پاورپوینت فصل هفتم حسابداری مدیریت پیشرفته تالیف دکتر حسن همتی و دکتر هدی همتی

فصل هفتم روش ارزیابی متوازن

45اسلاید

چکيده محتواي فابل:

ارزیابی متوازن BSC

  تاريخچه ارزيابي متوازن

 ارزيابي متوازن در سال 1992 به وسيلة كاپلان و دیوید نورتون به منظور تبديل چشم انداز واستراتژي به هدفها ارائه شد. استراتژي چگونگي انطباق ظرفيتهاي يك سازمان با فرصتهاي موجود در بازار به منظور تحقق بخشيدن به هدفهاي كل سازمان را تبيين مي كند . بنابراين مقصود از اجراي استراتژي، دستيابي به هدفهاي از پيش تعيين شده است. به نظر آقای کاپلان و نورتون هدف اصلی واحد اقتصادی ماندگاری در بازار است. در بحث ماندگاری نیز چیزی که به چشم می خورد کیفیت محصول است میزان رضایت مندی مشتری نیز کیفیت را تعیین می کند.

 

    تاريخچه ارزيابي متوازن

ارزيابي متوازن با تمركز بر روي اندازه گيري عملكرد وتطابق آن با استراتژي، نقش مهمي را در پيشرفت سازمان ارائه مي دهد . اين نوآوري تفكر بسياري از مديران را نسبت به نحوه مديريت سازمانها تغييرداده است. اكنون آنها استرا تژي رابا دقت بيشتر و با صراحت ارائه مي كنند و سازمان را به عنوان مجموعه اي يكپارچه و متناسب از فعاليتها

     مي دانند واستراتژي را با دستگاه اندازه گيري عملكرد مرتبط مي شناسند.

 

تعاریف و معرفی ارزیابی متوازن

روش ارزيابي متوازن به عنوان يك سيستم ارزيابي عملكرد، علاوه بر ارزيابي مالي سنتي، عملكرد سازمان را با افزودن سه بعد غیر مالی ديگر يعني: مشتريان، فرايندهاي داخلي كسب و كار و يادگيري و رشد موردارزيابي قرار مي دهد.
روش ارزيابي متوازن، با تفسیر چشم انداز و استراتژي سازمان به عبارات قابل درك، از برداشتهاي متفاوت جلوگيري كرده وبا همسو ساختن اهداف فردي و سازماني به اجراي موفقيت آميز استراتژي كمك مي كند.
روش ارزيابي متوازن با بيان چشم انداز و استراتژي شركت در قالب ملاكهاي قابل سنجش، ابزار قابل اعتمادي براي ارزيابي عملكرد و سيستم مديريت سازمان فراهم سازند.
ارزيابي متوازن تلفيقي است از معيارهاي ارزيابي عملكرد كه شاخصهاي عملكرد جاري، گذشته و نيز آتي را شامل مي شود و معيارهاي غيرمالي را دركنار معيارهاي مالي قرار مي دهد.
 
در واقع ارزیابی متوازن چراغ روشنی در هدایت شرکت به‌سوی سودآوری بیشتر با همان راه و امکانات قبلی ولی براساس هزینه‌یابی برمبنای فعالیت و ارائه صحیح هزینه‌های شرکت است.
ارزيابي متوازن رويكردي است كه بااندازه گيري واقعي عملكرد هم از بعد مالي و هم ازبعد غيرمالي و مقايسه آن با هدفهاي از پيش تعيين شده به ما نشان مي دهدتا چه حد استراتژيهاي برگزيده شده ما را به سمت هدفهاي شركت گرايش داده است و استراتژيهاي مقدم و در اولويت را براي رسيدن به هدفهاي از پيش تعيین شده به ما معرفي مي كند و حتي چارچوبي را جهت اجراي استراتژيهاي سازمان فراهم مي آورد. در واقع ارزيابي متوازن ابزار مديريت جهت دستيابي به هدفهاست.
چشم انداز ( دیدگاه ) یک سازمان مشخص می کند که سازمان به کجا می رود و در آینده به کجا خواهد رفت.
استراتژی مفهومی نزدیک به تفاوتهای وضعیت فعلی سازمان و بایدهای آن می باشد.
عملکرد ( Performance ) یعنی تلاش در جهت رسیدن به اهداف به طور کارا و اثر بخش است .

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file266_1857054_7018.zip1.9 MB

آخرین محصولات فروشگاه