فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوینت حساب مستقل وجوه اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای

پاورپوینت حساب مستقل وجوه اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای

52اسلاید

چکيده محتواي فابل:

مقدمه

براساس تئوری وجوه و به منظور ارتقای سطح مسئولیت پاسخگویی نظام حسابداری و گزارشگری مالی دولتی، برای احداث و خرید دارائیهای   سرمایه ای و همچنین اجرای طرحها و پروژه های سرمایه ای که منجر به تملک دارائیهای زیربنایی میشود، دولتها از حساب مستقل جداگانه ای تحت عنوان حساب مستقل وجوه پروژه های سرمایه ای استفاده  می نمایند. این حساب مستقل در ایران با عنوان حساب مستقل وجوه اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ضرورت و اهمیت حساب مستقل

ایجاد یک حساب مستقل جداگانه تحت عنوان حساب مستقل وجوه تملک دارائیهای سرمایه ای، نه تنها اطلاعات لازم را برای تحقق مفهوم حقوق بین دوره ای و ارتقای سطح مسئولیت پاسخگویی نظام حسابداری دولت و وزارتخانه ها و موسسات تابعه آن فراهم می نماید، بلکه با تفکیک مخارج سرمایه ای از هزینه های جاری، شهروندان را در ارزیابی موارد زیر یاری می دهد.

  1. آیا منابع مالی که از طریق استقراض برای تامین مخارج مربوط به تملک دارائیهای سرمایه ای و اجرای طرحهای زیر بنایی تحصیل شده است، برای تملک وایجاد همان دارائیها مصرف گردیده؟
  2. آیا منابع مالی که از محل فروش دارائیهای سرمایه ای برای تملک دارائیهای سرمایه ای و اجرای طرحها و پروژه های زیر بنائی مصرف شده است؟
  3. آیا درآمد های مالیاتی وعوارض سال جاری، برای پرداخت خدماتی که در همان سال فراهم شده ،کفایت داشته؟ و ...

 

 

مفهوم حقوق بین دوره ای :

اگراصل و بهره وامهای بلند مدت داخلی وخارجی که برای تامین مالی مخارج مربوط به تحصیل وتملک دارائیهای سرمایه ای واجرای طرحها وپروژه های عمرانی صورت گرفته است، به نحوی ازمحل عوارض ومالیات پرداختی سالهای بعد باز پرداخت شود که کل بدهی ها حداکثر تا پایان عمرمفید دارائی ها مستهلک گردد، مفهوم حقوق بین دوره ای تحقق می یابد.

 

هدف وماموریت حساب مستقل :

هدف و ماموریت اصلی حساب مستقل وجوه تملک دارائیهای سرمایه ای، منحصراً نگهداری حساب و گزارش اطلاعات مالی موردنیاز درخصوص جریان منابع مالی شامل منابع و مصارف وجوهی است که در بودجه سالانه کل کشور، برای خرید یا احداث و ایجاد دارائیهای سرمایه ای ایجاد        می شود. بنابراین حساب مستقل وجوه تملک دارائیهای سرمایه ای، مسئولیت نگهداری حساب وگزارشگری مربوط به دارائیهای سرمایه ای تملک شده و محاسبه و انعکاس استهلاک این قبیل دارائیها را به عهده نخواهد داشت.

با ایجاد حساب مستقل وجوه تملک دارائیهای سرمایه ای،کلیه اطلاعات مورد نیاز مسئولین دستگاههای اجرایی برای ادای مسئولیت پاسخگویی مالی و همچنین اطلاعات مورد نیاز دستگاههای نظارتی مانند دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کل کشور، جهت ارزیابی مسئولیت پاسخگویی مالی مسئولین دستگاههای اجرایی فراهم خواهد گردید.

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file264_1857031_4966.zip2 MB

آخرین محصولات فروشگاه