فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوینت چدن های با گرافیت فشرده

پاورپوینت چدن های با گرافیت فشرده

30اسلاید

چکيده محتواي فايل:

چدن های با گرافیت فشرده

چدن نام کلی گروهی از فلزات است که عمدتا آلیاژهای آهن،  کربن و سیلیسیم هستند . انواع متداول چدن عبارتنداز :
 
چدن خاکستری ، چدن سفید ، چد ن چکش خوار ، چدن باگرافیت کروی ، چدن باگرافیت فشرده و چدن آلیاژی .
به طور کلی اهمیت چدن در صنعت به قدری است که تولید سرانه ی آن درکشورهای جهان نمودار پیشرفت تکنولوژی محسوب می شود .
 
برای توسعه ی صنعت تولید چدن ابتدا لازم است به شناخت انواع چدن و روش های تولید هرکدام و نقاط ضعف و قوت هرکدام و آگاهی از کاربرد انها ، پرداخته شود .
 
•کربن موجود در چدن میتواند به دوصورت وجودداشته باشد :
 
اول آنکه کربن باآهن ترکیب شده باشد وجسم سخت و شکننده ای به نام کاربید آهن (FE3C ) ، تولید کنند .
دوم آنکه به صورت کربن آزاد یاگرافیت در چدن بماند .
شکل گرافیت ها می تواند تا حدود زیادی نوع و خواص چدن راتعیین کند .
 
در چدن خاکستری که پرمصرفترین و ارزانترین نوع چدن است ودر ایران بیشترین مقدار تولید قطعات ریختگی را شامل می شود ، گرافیت به صورت ورقه ای بوده و مقطع تازه شکسته شده ی قطعه به رنگ خاکستری است . این چدن دارای سختی نسبتا بالا ، استحکام پائین و انعطاف پذیری کم است و قابلیت ماشینکاری مناسبی دارد .
 
چدن داکتایل که به خاطر شکل گرافیت در آن اغلب چدن با گرافیت کروی نامیده می شود . این نوع چدن دارای   سختی کمتر ، استحکام بالاتر و انعطاف پذیری نسبتا زیاد است .
 
ذرات کروی گرافیت ، برخلاف حالتی که در چدن خاکستری وجود  دارد ، از تمرکز تنش جلوگیری کرده ولذا سبب افزایش استحکام ضربه ای در چدن داکتایل می شوند .
 
نوع دیگر چدنها که در اینجا به آنها اشاره می کنیم ، چدن های با گرافیت فشرده است که خواص فیزیکی ومکانیکی آن بین چدنهای داکتیل و خاکستری واقع شده است .
 
ساختمان میکروسکوپی چدن با گرافیت فشرده بین چدن خاکستری و چدن داکتایل قرار دارد . به عبارت دقیقتر شکل گرافیت در آن حد میانی گرافیت ورقه ای در چدن خاکستری و گرافیت کروی در چدن داکتایل است .
 
ازآنجایی که شکل گرافیت در این نوع چدن شباهت زیادی به رشته دارد ، چدن با گرافیت فشرده را چدن رشته ای ( vermicular iron ) نیز می نامند .
 
نکته ی مهم در این خانواده از چدنها این است که این چدنها ضمن برخورداری از بعضی محاسن  چدنها ی خاکستری ، تا حدود زیادی مزایای چدن داکتایل رانیز در بر دارد .

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file849_1829396_4847.zip978.2k

پاورپوینت درباره کراتینین

پاورپوینت درباره کراتینین 9اسلاید چکيده محتواي فايل: کراتینین کراتینین چیست ؟ •کراتینین محصول کاتابولیک کراتین فسفات است که در انقباض عضله اسکلتی مصرف می شود. تولید روزانه کراتین و در نتیجه کراتینین به حجم عضله بدن بستگی دارد و افت و خیز کمی دارد. کراتینین نیز همانند BUN کاملا توسط کلیه ها دفع می شود و با عملکرد دفعی کلیه رابطه مستقیم دارد. بنابراین با عملکرد دفعی طبیعی کلیه، سطح کراتین ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوينت جامع وکامل درباره مهارت تفکر

پاورپوينت جامع وکامل درباره مهارت تفکر 26اسلاید چکيده محتواي فايل: مهارت تفکر •سرچشمه تمامي نيروهاي انسان،تفكر است.با اين وجود هرگزنميتوانيم ادعا كنيم كه در اين مهارت انساني كه پرارزشترين توانايي ماست،كامل شده ايم.هر قدر كه در آن متبحر شده باشيم، باز هم بايد بخواهيم بهتروبهتر بينديشيم «ادوارد دبونو»   دو ويژگي منحصر به فرد انسانها •حق انتخاب     &bul ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوینت راه های احقاق حقوق منصفانه جمهوری اسلامی ایران در رژیم حقوقی بستر و زیر بستر دریای خزر

پاورپوینت راه های احقاق حقوق منصفانه جمهوری اسلامی ایران  در رژیم حقوقی بستر و زیر بستر دریای خزر   19اسلاید چکيده محتواي فايل: راه های احقاق حقوق منصفانه جمهوری اسلامی ایران در رژیم حقوقی بستر و زیر بستر دریای خزر ژئوپلتیک دریای خزر ماهیت: دریای بسته - enclosed sea  طول : 1030 – 1200 کیلومتر عرض: 196 – 435 کیلومتر موقعیت نسبت به آب های آزاد: تقریباً 26 م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

پاورپوينت جامع وکامل درباره ویروس های کامپیوتر

پاورپوينت جامع وکامل درباره ویروس های کامپیوتر 34اسلاید چکيده محتواي فايل: ویروس های کامپیوتر تاریخچه 1983:یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه USC با نام کوهن برای توصیف یک برنامه کامپیوتری مخرب که خود را کپی می کند،واژه «ویروس» را به کار برد.   1986: اولين ويروس رايانه‌های شخصی در پاکستان ايجاد شد.   1987: ويروس Lehigh   در دانشگاه لهای آمريكا ك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه