فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

تحقیق درباره بیش فعالی ( تعریف ، شیوع ، علل و انواع آن )

تحقیق درباره بیش فعالی ( تعریف ، شیوع ، علل و انواع آن )فرمتdoc

 

16صفحه

چکيده محتواي فايل:

بیش فعالی ( تعریف ، شیوع ، علل و انواع آن )

فهرست مطالب :

 • تعریف بیش فعالی
 • تاریخچه اختلال بیش فعالی
 • منظور از تكانشگری
 • نكات مهم در مورد بیش فعالی
 • شیوع بیش فعالی
 • ویژگی های بالینی
 • سه علامت مهم بیش فعالی
 • علل اختلال بیش فعالی
 • انواع بیش‌فعالی
 • اختلالات مربوط به بیش فعالی کدامند؟
 • تعریف بیش فعالی

 

تعریف: امروزه بسیاری از والدین از شیطنت زیاد كودكانشان شكایت دارند آنها بیان می كنند كه فرزندانشان مرتب در حال حركت وفعالیت هستند  ونوعی حالت بی قراری وناآرامی در آنها مشاهده می شود.آنها علت این فعالیت بیش اندازه را نمی دانند ومرتب فرزندشان را مورد سرزنش قرار می دهند. امروزه این اختلال به دلایل گوناگون مورد توجه دانشمندان وپ‍‍‍‍‍‍‍‍ژوهشگران قرار گرفته است. اختلال ADHD « بیش فعالی »مجموعه علائمی است با محدودیت میزان توجه كه با سطح رشد فرد نا هماهنگ است  وبه ضعف تمركز ،رفتار نا گهانی،بیش فعالی منجر می شود.مشخصه اصلی این اختلال وجود الگوی پایدار فقدان توجه یا بیش فعالی تكانشگری است كه درمقایسه با افرادی كه در همان سطح ازرشد قرار دارند شدیدتراست. برای برآورد كردن ملاكهای تشخیص، این اختلال باید حداقل 6 ماه تداوم داشته باشد ودر محیط خانواده(خانه ومدرسه) وجود داشته باشد  ودر عملكرد اجتماعی وتحصیل اختلال ایجاد كرده باشد ،همچنین قبل از 7 سالگی نشانه وجود داشته باشد.(كاپلان وسادوك)

 

 • تاریخچه اختلال بیش فعالی

قدیمی ترین توصیفی که از بیش فعالی یا فزون جنبشی وجود دارد از پزشکی آلمانی به نام هاینریش هافمن در میانه سال های ۱۸۰۰ است. شکسپیر در یکی از شخصیت های داستانی خود در نمایش نامه «شاه هنری هشتم» به نوعی از این بیماری اشاره کرده است.

در ادبیات توصیفی کودکان با اختلال نارسایی بیش فعالی به نام برخی از افراد معروف برمی خوریم که نویسندگان آن منابع ادعا کرده اند که این افراد، به این اختلال مبتلا بودند. این ادعا براساس شرح حالی که از زندگی این افراد در تاریخ آمده انجام گرفته است بدون اینکه این ادعا را تأیید بکنیم نام برخی از این افراد را یادآور می شویم.

سقراط، موزارت، ناپلئون بناپارت، جمال عبدالناصر، نیوتون،الکساندر گراهام بل، چرچیل، هانس کریستین آندرسون، آگاتا کریستی ، بتهوون، لئوناردو داوینچی، گالیله، لئو تولستوی، ارنست همینگوی، شاهزاده چارلز، ونگوگ، ادیسون، بیل کلینتون، جرج بوش، جان کندی، جان راکفلر، بیسمارک، داروین، اینشتین، برناد شاو، پیکاسو.

 

دید کلی :

بیش‌فعالی به حالتی دلالت می‌کند که در آن کودک به نحوی مفرط و بیش از اندازه فعال و پرجنب‌ و جوش است. تحرک زیاد این کودکان نه تنها خود آنها بلکه اطرافیان ، همکلاسی‌ها ، اولیای مدرسه را دچار مشکل می‌کند. از آن جایی که در میان درصد بالایی از معتادین و افرادی که ترک تحصیل کرده‌اند علایم بیش فعالی در کودکی مشاهده شده است.

از طرفی کودکان بیش فعال در معرض خطر بالایی از اختلال سلوک ، شخصیت ضد اجتماعی و سوء مصرف مواد مخدر قرار دارند، لذا آگاهی همگان بویژه والدین و معلمان از این حالات از اهمیت بسزایی برخوردار است. نقص در تمرکز یا اختلال بیش‌فعالی (ADHD) شرایطی را برای کودک ایجاد می‌کند که نتواند آرام و بدون حرکت بنشیند، رفتارش را کنترل کرده و توجه خود را به یک موضوع خاص معطوف کند.

از هر یكصد كودك پنج كودك می توانند به اختلال بیش فعالی مبتلا باشند وهمچنین در سنین دبستان شیوع این بیماری در پسران 9 درصد ودر دختران 4 درصد است(هین شاو1994،كندال 2000)

در دومین چاپ دفتر چه تشخیص بیماری های روانی انجمن  روانپزشكی آمریكا، این  بیماری در زیر گروه اختلالات كودكان با اصطلاح  واكنش بیش فعالی جنبی به عنوان یك طبقه ،تشخیص مطرح شد.اما تحقیقات ویرجینیا داگلاس (1979) در كانادا این عقیده را به وجود آورد كه هسته ی اصلی مشكل این كودكان نقص در نگهداری توجه،كنترل تكانه ها  و نوسان برانگیختگی است تا فعالیت بیش از حد. این پژوهش ها باعث شد تا نام این بیماری درچاپ چهارم دفترچه آماری تشخیص بیماری های روانی به اختلال نقص توجه تغییر یافت.حدود سه دهه است كه این اختلال با سه نشانه اصلی شامل كمبود توجه ،بیش فعالی ،تكانشگری تعریف شده است كه امروزه به 2 مورد بیش فعالی وتكانشگری كاهش پیدا كرده اند.

علت حذف ویژگی نارسایی توجه آن است كه نتایج پژوهش های متعدد نشان داده اندكه بر خلاف تصور قبلی به طور اساسی دارای كمبود توجه نیستند  بلكه كمبود توجه در آنان اختلالی ثانویه است.

 

 • اما منظور از تكانشگری چیست؟

رفتار تكانشی را اینگونه توصیف می كنند:

1) ناتوانی در كنترل ،بازداری وجلوگیری از عمل

2) عمل بدون تفكر،تأمل وملاحظه


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file678_1824963_8064.zip32.8k

تحقیق درباره بودجه ریزی عملیاتی الگویی برای ارتقاء

بودجه ریزی عملیاتی الگویی برای ارتقاء فرمتdoc 26صفحه چکيده محتواي فايل: بودجه ریزی عملیاتی الگویی برای ارتقاء نظام مدیریت مالی در شهرداری ها   چکیده : شهرداری درعرف جهانی  بعنوان مظهری ازدولت محلی بشمارمی آید.شهرداری ها بعنوان موثرترین نهاد شهری وظایف و خدمات گسترده ای را بعهده دارند که براساس سند چشم انداز 20 ساله کشور و برنامه چهارم توسعه بر حیطه این وظایف افزوده خواهد گردید. شهر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

مقاله بودجه ریزی عملیاتی

مقاله بودجه ریزی عملیاتی فرمتdoc 12صفحه چکيده محتواي فايل: مقاله بودجه ریزی عملیاتی عنوان مقاله: مطالعه و بررسی کاربرد بهای تمام  شده  خدمات درسیستم مدیریت منابع مالی و بودجه ریزی عملياتي دربخش آزما یشگا ه مرکزآموزشی درما نی امیرالمومنین (ع) سمنان     چکیده :    روش بود جه ریزی که هم اکنون در سا زما نهای دولتی رواج دارد و ترکیبی از روش بودجه ریزی سنتی و بودجه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

بند و ماده 80 برنامه پنجم

بند و ماده 80 برنامه پنجم فرمتdoc   3صفحه چکيده محتواي فايل: بند و ماده 80 برنامه پنجم دولت با هدف افزايش اشتغال در بنگاه‌هاي اقتصادي تصويب کرد؛ معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در بکارگیری نیروی جدید بر اساس این آئین نامه ، به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید و افزایش اشتغال در سطح بنگاههای اقتصادی، سال پایه اجرای این آئین‌نامه مبنای تعیین میز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

تحقیق درباره بسکتبال

تحقیق درباره بسکتبال فرمتdoc   23صفحه چکيده محتواي فايل: بسکتبال         بسکتبال (به انگلیسی : ( Basketball ‏ یک ورزش گروهی است که در آن دو تیم از پنج بازیکن سعی می‌کنند با پرتاب توپ به داخل حلقه امتیاز کسب کنند. هدف هر تیم از انجام بازی، کسب امتیاز از طریق انداختن توپ در داخل حلقه است. در حالی که در حین انجام بازی قاعده‌ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه