فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

بررسی سیاسی اجتماعی اقتصادی انقلاب

بررسی سیاسی اجتماعی اقتصادی انقلاب فرمتdoc

14صفحه

چکيده محتواي فايل:

بررسی سیاسی اجتماعی اقتصادی انقلاب

                                                                                                            

بسمه تعالی

سرمایه های اصلی هر حکومت را می توان به طور کلی در سه دسته اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی تقسیم بندی کرد . سرمایه هایی که عدم توازن در برخورداری از آنها می تواند منجر به بی ثباتی و انقلاب شود . عدم توازنی که منجر به انقلاب و شکست دولت حسنی مبارک در مصر شد .

عوامل اقتصادی :

  • کانال سوئز پس از گردشگری، دومین منبع درآمد دولت مصر به حساب میآید.توريسم بيش از يك دهم توليد ناخالص داخلي مصر را تشكيل ميدهد . بيش از يك هشتم نيروي كار مصر نيز در اين بخش فعاليت مي كنند . ميزان درآمد بخش توريسم مصر در سال 2010به بيش از12/5ميليارد دلار رسيد و بيش از 14/7ميليون توريست و گردشگر خارجي از اين كشور ديدن كردند که 6/5درصد از GDPرا تشکیل میداد . صنعت گردشگری مصر از سال ۲۰۱۱ و با اعتراض‌های ضد دولتی در این کشور نزول قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد و مصری‌ها که پیش از آن سالانه پذیرای ۱۵ میلیون گردشگر بودند، در سال ۲۰۱۴ میلادی ۹.۹ میلیون نفر گردشگر خارجی داشتندصنعت گردشگری زير مجموعه صنايع خدماتی می باشد و از آنجا که خدمات يكی از مواردی است که تولید و يا ارزش افزوده آن در محاسبه تولید ناخالص داخلی يك کشور لحاظ می گردد ، در نتیجه درآمد حاصل از صنعت گردشگری در تولید ناخالص داخلی محسوب می شود . اصولا صنعت توریست با مقوله امنیت رابطه مستقیمی دارد . به عنوان نمونه ، انفجار هواپیمای روسیه در آسمان صحرای سینا که برخی اطلاعات منتشر شده بیانگر تروریستی بودن آن است، روسیه اعلام کرد 80 هزار توریست خود در مصر را طی روزهای آینده به کشور بازخواهد گرداند. این اقدام ازآنجا مهم است که 70 درصد توریست‌ها در مصر را شهروندان روسی تشکیل می‌دهند و این یعنی از دست دادن 70 درصد از درآمدهای گردشگری برای مصر. این مسئله شکنندگی اقتصاد مصر را نشان می دهد .
  • کانال سوئز موجب کوتاه‌تر شدن مسیر کشتی به میزان 66 درصد (در قبال دور زدن آفریقا) و صرفه جویی 50 درصد سوخت مصرفی میشود . کانال سوئز که دریای مدیترانه را به دریای سرخ و اقیانوس هند وصل می‌کند در واقع کانال ارتباطی بین شرق و غرب دنیا تلقی می‌گردد و آسیا، آفریقا و اروپا را به هم وصل می‌کند . درآمد کشور مصر ازکانال تاریخی سوئز سالانه ۵میلیارد دلار است. حدود ۷درصد کل محمولهھاینفتیو۱۳درصدمحمولهھایگازمایعطبیعیجهانازکانال سوئز ترانزیت می شود . کانال سوئز فعلی ۱۹۰کیلومتر طول دارد و کانال دوم، شاخهای از کانال اصلی خواھدبود. افتتاح کانال دوم سوئز توسط عبدالفتاح السیسی و عبور نخستین کشتی از این کانال در 15 مرداد 94، با تبلیغات وسیعی از سوی رسانه‌های همسو با السیسی همراه شد .
  • دولت مصر از زمان امضای پیمان صلح با رژیم صهیونیستی در سال 1979م. با میانجی‌گری واشنگتن، کمک‌هایی را از دولت آمریکا دریافت کرده است که سالانه 1.3 میلیارد دلار کمک نظامی و حدود 800 میلیون دلار کمک اقتصادی را شامل می‌شود .البته این میزان طی سال‌های اخیر کاهش چشم‌گیری داشته و به حدود تنها 200 میلیون دلار رسیده است .
  • دولت مصر یک دولت اقتدارگرای بوروکراتیک مبتنی بر اتحاد دولت، ارتش وبخشهایی خاص از بورژوازی است که پیوندهایی مستقیم با منافع و مؤسسات اقتصادی خارجی ایجاد کردهاند.در حالی که بورژوازی دولتی دورة سوسیالیستیناصر هنوز کنترل ماشین حکومت و بخش بزرگی از اقتصاد ملی را درکنترل دارد، بورژوازی تجاری دورة انفتاح )درهایباز( سادات، اقتصاد موازی امور مالی و تجارت را کنترل میکند. روابط میاناین دو بخش پیچیده است، زیرا هر چند سیاست اعلام شده رژیم آزادسازی اقتصادی است، این امر اغلب در تقابل با منافع
    بخشهای مهمی از هیأت حاکمه بوروکراتیک قرار میگیرد .

21درصد جمعیت این کشوردرخطفقرزندگیمی کنند.اینبدانمعناست که در حدود 14.6میلیون نفر فقط میتوانند مایحتاج روزانه و وسایلاولیهرفاه را تهیه کنند.فقریکیازابعاداصلیمنطقه ایدرمصراستکهدرمنطقهمصرچهدر میان شهرنشینان (18.6درصد) وچهحومه (39.1درصد) موجمی زند.کاهشِ رشدِ اقتصادی موجبِ وخامتِ وضعِ بیکاری در این کشورِ ۵/۸۲ میلیون نفری شده است. بیش از ۳/۳ میلیون نفر در این کشور بیکار اند (نرخِ بیکاری ۱۳ درصد است) و نرخِ بیکاری در بینِ افراد ۲۰ تا ۲۴ ساله ۴/۴۶ درصد است. مصر 15میلیون نفر نیروی کار دارد که 20درصد آن ها در صنایع و خدمات مشغول بوده و 50درصد را نیروی کارگری کشاورزی تشکیل می دهند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file671_1824906_3751.zip726.5k

بررسی الیاف نانو و جوراب های ضد بوی نانو سیلور

بررسی الیاف نانو و جوراب های ضد بوی نانو سیلور فرمتdoc 3صفحه چکيده محتواي فايل: بررسی الیاف نانو و جوراب های ضد بوی نانو سیلور در گفتگو با کارشناس     از جمله مهمترین ویژگی هایی که برای حوراب های نانو ذکر می شود خاصیت ضد بو و قارچ و حساسیت این محصولات است .    ما در گفتگویی که با دکتر حسین طباطبایی، متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام داد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

تحقیق درباره بتن خود ترمیم شونده

تحقیق درباره بتن خود ترمیم شونده فرمتdoc 3صفحه چکيده محتواي فايل: بتن خود ترمیم شونده مصالح بتنی را تصور کنید که در هنگام ترک ،خود به خود و بدون دخالت انسان شروع به ترمیم و بازسازی ،تنها توسط آب و دی اکسید کربن می نماید. تنها چند روز بارانی برای ترمیم پلی که از این مواد بتنی جدید ساخته شده ، کافیست . این رخداد توسط بتن خود ترمیم شونده ممکن می گردد. مواد بتنی جدید (بتن خود ترمیم شونده) که در ت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه