فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

ویروس های آنفلوآنزا B و A و تشخیص آزمایشگاهی

ویروس های آنفلوآنزا B و A و تشخیص آزمایشگاهی فرمتdoc

30صفحه

چکيده محتواي فايل:

موضوع: ویروس شناسی

                        

ویروس های آنفلوآنزا B و A و تشخیص آزمایشگاهی

 

پاتوژنز و پاتولوژی

ویروس انفلوانزا از فردی به فرد دیگر توسط ترشحات تنفسی یا تماس با دست ها یا سطوح آلوده انتشار می یابد.

ابتدا تعداد کمی از سلول های اپی تلیوم تنفسی آلوده می شوند. چنانچه تعدادی از ذرات ویروس توسط رفلکس های سرفه بیرون رانده نشوند و از خنثی شدن توسط آنتی بادی ها IgA اختصاصی که از قبل وجود داشته یا از غیر فعال شدن توسط مهار کننده های غیر اختصاصی موجود در ترشحات مخاطی دور بمانند، ویریون های جدید تولید می شوند. ویریون های جدید به سلول های مجاور انتشار می یابند و در آنجا، چرخه تکثیر ویروس تکرار می شود. نورآمینیداز ویروس، خاصیت چسبندگی غشاء مخاطی را در مجاری تنفسی کاهش داده و در نتیجه، گیرنده های سطحی سلول را بدون پوشش می کند و انتشار مایع حاوی ویروس را به بخش های پایین تر مجاری تنفسی تسریع می نماید. در مدت زمان کوتاهی، بسیاری از سلول های تنفسی آلوده شده و حتی می میرند.

 

دوره کمون بیماری، از زمان آلودگی با ویروس تا شروع بیماری حدود یک تا چهار روز است که به مقدار ویروس وارد شده به بدن و حالت ایمنی میزبان بستگی دارد. انتشار و سرایت ویروس، از روز قبل از بروز علائم بیماری شروع شده و در مدت ۲۴ ساعت به میزان حداکثر می رسد و به مدت یک تا دو روز در حد حداکثر باقی مانده و پس از ۵ روز به سرعت کاهش می یابد. ویروس عفونی به ندرت از خون به دست آمده است.

 

اینترفرون در حدود یک روز بعد از شروع انتشار ویروس در ترشحات تنفسی مشاهده می شود. ویروس های آنفلوانزا به اثرات ضدویروسی اینترفرون حساس هستند و تصور می شود که پاسخ اینترفرون به بهبودی میزبان کمک می کند. پاسخ آنتی بادی و همچنین پاسخ سلولی اختصاصی بعد از یک تا دو هفته دیگر مشاهده می شود.

 

عفونت های آنفلوانزا موجب تخریب سلولی و اختلال در مخاط سطحی مجرای تنفسی می شوند، اما لایه های بنیادی اپی تلیوم را متأثر نمی سازند. بهبودی کامل آسیب سلولی حدود یک ماه طول می کشد. به علت آسیبی که ویروس به اپی تلیوم مجرای تنفسی وارد می سازد، مقاومت مجرای تنفسی علیه تهاجم باکتری هایی مانند استافیلوکوک، استرپتوکوک، پنوموکوک و هموفیلوس آنفلوانزا کاهش می یابد.

 

تورم و نشت سلول های تک هسته ای در پاسخ به مرگ سلول و پوسته پوسته شدن مجاری تنفسی با تکثیر ویروس همراه بوده و علائم موضعی بیماری می باشد. بروز علائم عمده سیستمیک در بیماری آنفلوانزا احتمالا منعکس کننده تولید سایتوکین ها می باشد.

 

یافته های بالینی

 

ویروس انفلوانزا در اصل دستگاه تنفسی را مورد حمله قرار می دهد. این ویروس برای افراد پیر، بسیار جوان و افرادی که تحت مراقبت های پزشکی قلبی، دیابت یا سرطان هستند، خطرناک است.

 

الف ) انفلوانزای بدون عارضه :


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file660_1824764_8681.zip97.7k

تحقیق درباره آمیودارون

تحقیق درباره آمیودارون 10صفحه چکيده محتواي فايل: آمیودارون  Cordarone  ، Pacerone                  اشکال دارویی:    Inj : 50mg/ml (3ml)     Tab: 200mg  آمیودارون در ایالات متحده به صورت خوراکی و داخل وریدی جهت درمان  آریتمی های بطنی جدی مورد تایید قرار گر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آموزش والدین کودکان پیش فعال

آموزش والدین کودکان پیش فعال فرمتdoc 66صفحه چکيده محتواي فايل: در اين مقاله، هفت هدف اصلي به عنوان هفت برنامه مداخله همراه با نحوه مداخله و توصيه‌هايي براي والدين ارائه شده است . ‏ 1. تغيير نگرش و افكار والدين: از آنجا كه تعدادي از انتظارات، باورها، اسنادهاي نامناسب و پيشداوري‌هاي خاص والدين باعث بروز مشكلات ارتباطي والد ـ كودك مي‌شود، لازم است برخي از شناخت‌ها در نخس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

تحقیق درباره چندروستای آذربايجان شرق

تحقیق درباره چندروستای آذربايجان شرق فرمتdoc 20صفحه چکيده محتواي فايل: آشنايی باچند روستاي آذربايجان شرق   کَله‌جاه یا کلجاه یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان باویل بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. فاصلهٔ روستای کله‌جاه تا اسکو ۴ کیلومتر است. این روستا در جنوب شهر جدید سهند قرار گرفته‌است و مرکز دهستان باویل است. محصول باغات آن عمدتاً گردو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آسیب شناسی طلاق بانوان

آسیب شناسی طلاق بانوان فرمتdoc   6صفحه   چکيده محتواي فايل: آسیب شناسی طلاق بانوان - پیامدها و راهکارها   مقدمه طلاق در این پژوهش بعنوان فرایندی تلقی می شود که ماهیت تحولی داشته و در لغت به معنای جدا شدن زن و شوهر از یکدیگر و رهایی آنها از تقیدات زندگی زناشویی است . از نظر تاریخی ، پیشینه طلاق را به قدمت ازدواج دانسته اند . در قدیمی ترین متن حقوقی به دست آمده مربوط به قانون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه