فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

تحقیق درباره چندروستای آذربايجان شرق

تحقیق درباره چندروستای آذربايجان شرق فرمتdoc

20صفحه

چکيده محتواي فايل:

آشنايی باچند روستاي آذربايجان شرق

 

کَله‌جاه یا کلجاه یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان باویل بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. فاصلهٔ روستای کله‌جاه تا اسکو ۴ کیلومتر است. این روستا در جنوب شهر جدید سهند قرار گرفته‌است و مرکز دهستان باویل است. محصول باغات آن عمدتاً گردو و زردآلو است.

محتویات                            

موقعیت

روستای کلجاه با جمعیتی حدود ۲۵۰۰ نفر در فاصله ۴ کیلومتری بین اسکو و خسروشهر قرار دارد که با شهر سهند و روستاهای باویل،بایرام و دیزج امیرمدار همسایه است و به دلیل کوهستانی بودن منطقه از نقاط سردسیر کشور به حساب می‌آید.

وجه تسمیه

سه مورد در باره وجه تسمیه کلجاه وجود دارد که از لحاظ اعتباری به ترتیب بیان می‌شود:

  1. کلجاه در قدیم دهی بود آباد که دور آن را حصار کرده بودند و دروازه‌های برای ورود و خروج آن وجود داشت بنابراین به آن قلعه گاه می‌گفتند که رفته رفته به گله جاه و سپس به کله جاه و اخیراً نیز کلجاه می‌گویند.
  2. زمانی که خسروشاه در خسروشهر امروزی مسکن گریده بود و شهر ایلخچی محلی به عنوان نگهداری اسب‌ها مورد استفاده می‌شد کلجاه نیز به عنوان محلی برای نگه‌داری کالا استفاده می‌شد که به آن کالا گاه می‌گفتند که رفته رفته به کلجاه تبدیل شده است.
  3. در زمان‌های بسیار دور مردم این منطقه به بافتن کلاه‌های بسیار مرغوب مشهور بودند و از این جهت این روستا به کُلَه گاه شهرت یافته بود که بعدها به کلاه گاه و حال نیز به کلجاه تغییر یافته است.

جغرافیا

کلجاه روستایی ست سردسیر همجوار با کوهپایه‌های سهند که با ارتفاع ۱۴۰۰ متر از سطح دریا و در موقعیت شرقی دریاچه ارومیه قرار گرفته است. از دیر باز وجود آب‌های زیرزمینی و قنات‌های گوناگون در این روستا یکی از عوامل شهرت این روستا است.

 

موقعیت جغرافیائی:

 بایرام یکی از روستاهای بزرگ و آباد آذربایجان می باشد که از نظر جغرافیایی در ۲۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده و از نظر تقسیمات کشوری جزو شهرستان اسکو  محسوب می شود از شمال در فاصله ۳ کیلومتری شهر جدید سهند از جنوب به روستای دیزج امیر مدار (این دو روستا تقریباً به هم چسبیده اند) از غرب به فاصله یک کیلومتر به خسروشهر و از شرق با فاصله ۵۰۰ متری به روستای کلجاه چسبیده و  در سمت شرق آن در فاصله ۴ کیلومتری شهر اسکو واقع شده است.

آمار:                                  

 جمعیت این روستا بر اساس آخرین آمار ( شورای اسلامی ) نزدیک به ۲۸۰۰ (۲۷۹۹)نفر می باشد . و دارای۸۰۰خانوار می باشد. زبان گویش مردم ترکی بوده و از نظر درصد باسوادی بالای ۹۰٪ آنهاباسواد هستند 

وضعیت اجتماعی:

اکثر مردم در حال حاضر مشغول به کارهای خدماتی و استخدامی در ادارات و شرکتهای مختلف شهر تبریز، اسکو و خسروشهر و ...  می باشند و تعدادی نیز مشغول به امور کشاورزی و دامپروری بوده و تعدادی از اهالی نیز مشغول به پخت نان سنتی (معروف به نان اسکو) می باشند.

سیر مهاجرت این روستا بدین شکل می باشد که اهالی بومی روستا که از استطاعت مالی خوبی برخودار  هستند به شهر تبریز و سایر شهرها مهاجرت می کنند.  در سالهای اخیر افراد غیر بومی به علت مشکلات اقتصادی بسیاری که در شهرهای بزرگ منجمله تبریز پیش آمده سیل مهاجرت به این روستا شدت بخشیده اند بطوری که با روند فعلی مهاجرت آنها در آینده نزدیک بافت بومی جمعیت روستا را به هم خواهد زد. 

با ظهور تكنولوژي هاي جديد در ضمينه رايانه، بايرامي ها هم از اين قافله عقب نماندند، به طوري كه هم اكنون در بايرام يك سايت رسمي و دهها وبلاگ بصورت فعال كار ميكنند كه اين آمار در كل منطقه بيشترين  است.

 

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file657_1824742_3590.zip1.6 MB

آسیب شناسی طلاق بانوان

آسیب شناسی طلاق بانوان فرمتdoc   6صفحه   چکيده محتواي فايل: آسیب شناسی طلاق بانوان - پیامدها و راهکارها   مقدمه طلاق در این پژوهش بعنوان فرایندی تلقی می شود که ماهیت تحولی داشته و در لغت به معنای جدا شدن زن و شوهر از یکدیگر و رهایی آنها از تقیدات زندگی زناشویی است . از نظر تاریخی ، پیشینه طلاق را به قدمت ازدواج دانسته اند . در قدیمی ترین متن حقوقی به دست آمده مربوط به قانون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

تحقیق درباره آسپرژیلوزیس

تحقیق درباره آسپرژیلوزیس فرمتdoc   18صفحه چکيده محتواي فايل: موضوع: میکروبیولوژی                      آسپرژیلوزیس   عامل بيماری   کپکهای آسپرژیلوس بطور وسیعی در محیط پراکنده بوده و در خاک، بر روی گیاهان و مواد آلی در حال فساد یافت می شوند. این قارچها در هوا، آب، غذا و گرد و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آزمون ويسكا نسين

آزمون ويسكا نسين فرمتdoc 8صفحه چکيده محتواي فايل:   راهنمای آزمون ويسكا نسين آزمون دسته بندي كارت ويسكانسین                               (WCST)                     ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

آزمون محتوا رسیدگی به معاملات فروش

آزمون محتوا رسیدگی به معاملات فروش فرمتdoc 4صفحه چکيده محتواي فايل: آزمون محتوا رسیدگی به معاملات فروش   هدف  , حصول اطمينان از اينكه : الف) فروش كالا و خدمات در مقابل تحويل كالا و ارائه خدمات در حسابها ثبت شده است . ب) فروش كالا و خدمات به اشخاص واقعي بوده است . ج ) كليه فروشها و خدمات ارائه شده در حسابها ثبت شده است . د ) فروش كالا و خدمات با ارزشهاي صحيح در حسابها ثبت شده و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

آخرین محصولات فروشگاه