فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

انجام تست سریع تشخیص اچ آی وی

انجام تست سریع تشخیص اچ آی وی فرمتdoc

27صفحه

چکيده محتواي فايل:

 

موضوع: ویروس شناسی

                         

انجام تست سریع تشخیص اچ آی وی

 

انجام آزمایش برای تشخیص HIV یکی از ارکان اصلی برنامه کشوری کنترل HIV است.  برنامه ی کشوری کنترل اچ آی وی بر انجام آزمایش و مشاوره به عنوان یکی از ارکان این برنامه همواره تأکید داشته و هر اقدامی را که باعث تفکیک آزمایش و مشاوره شود موجب عدم موفقیت برنامه در رسیدن به اهدافش می داند. منظور از انجام آزمایش برای تشخیص HIV استفاده از روشی است که بر اساس کشف آنتی بادیها و یا آنتی‌ژنهای اختصاصی HIV و یا ژنوم ویروسی (معمولا با استفاده از نمونه خون) بتوان تشخیص یا رد عفونت HIV  را در یک فرد انجام داد. تست تشخیص سریع اچ آی وی به هیچ عنوان به‌تنهایی جایگزینی در نظام کشوری برای تشخیص اچ آی وی نخواهد بود . ( به زودی آخرین دستور عمل نظام کشوری تشخیص اچ آ ی وی منتشر خواهد شد). وسیله تشخیص سریع HIV (HIV Rapid test device) ابزار تشخیصی ساده ای بوده و برای انجام آزمایش بوسیله آن معمولا نیازی به تجهیزات پیچیده ی آزمایشگاهی نیست. اساس سنجش بوسیله این گروه از ابزار تشخیصی بر آگلوتیناسیون، ایمونوفیلتراسیون و ایمونوکروماتوگرافی است.

تجربه گسترش HIV در جهان نشان داد برای کنترل این بیماری ایجاد دسترسی همگانی به خدمات تشخیصی یک ضرورت است. تشخیص اولین گام برای ارائه درمان بوده و درمان با پایین آوردن حجم ویروس در گردش، باعث کاهش خطر انتقال شده،نقش اساسی در کنترل همه‌گیری ایفا میکند.

 

سیاستهای کشوری در زمینه انجام تست HIV:

سیاستهای کشوری کنترل HIV در کشور در سال ۱۳۸۵ با همکاری نمایندگان کلیه سازمانهای عضو کمیته کشوری تهیه شد. بندهایی از این مستند که در رابطه با تست HIV تدوین شده به شرح ذیل است:

–    آزمایش اچ آی وی باید با رضایت فرد آزمایش شونده و همراه با مشاوره باشد. حفظ رازداری کامل در تمامی مراحل آن شامل انجام، ثبت و گزارش دهی ضرورت دارد.

–    غربالگری اجباری اچ آی وی تنها در خون های اهدایی و اهدا کنندگان عضو انجام می‌گیرد. در سایر موارد و از جمله قبل از ازدواج غربالگری اجباری اچ آی وی انجام نخواهد شد، با این وجود بر ضرورت اطلاع رسانی عمومی و مشاوره داوطلبانه اچ آی وی قبل از ازدواج تاکید می شود.

–    دولت از گسترش ارائه آزمایش و مشاوره اچ آی وی با کیفیت بالا، در گستره ای از مراکز ارائه دهنده خدمات شامل بخش های دولتی، خصوصی و غیردولتی ارائه دهنده خدمات پیشگیری و درمان حمایت می کند تا امکان دسترسی آسانتر به این خدمات و استفاده از آن فراهم شود.

–    دولت بر ضرورت بهره مندی گروههای در معرض بیشترین خطر از خدمات مشاوره و آزمایش اچ آی وی تاکید میکند

 

روشهای آزمایش تشخیصی اچ آی وی:


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file637_1824117_1960.zip89.1k

مقاله درباره امام مهدی انتظاروغیبت برای کودک

مقاله درباره امام مهدی انتظاروغیبت برای کودک فرمتdoc 6صفحه چکيده محتواي فايل: امام مهدی نتظاروغیبت برای کودک انتظار    بچه‌هاي خوب سلام! حال شما خوب است؟‌ اميدوارم در همه حال موفق و پيروز باشيد. با يك صلوات براي سلامتي امام زمان(عج) برنامه را شروع مي‌كنيم: «اللهم صل علي محمد و آل محمد» به اين شعر توجه كنيد. شب چي مي‌شه؟ تموم مي‌شه  &n ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آموزش ترخیص پس از جراحی قلبی

آموزش ترخیص پس از جراحی قلبی فرمتdoc 4صفحه چکيده محتواي فايل:   آموزش ترخیص پس از جراحی قلبی: تغذیه : ممکن است اشتهای شما خوب نباشد و چندین هفته طول بکشد تا اشتهای شما به حالت طبیعی برگرده که بهتر است در این مدت غذا با حجم کم و وعده بیشتر مصرف کنید . درماه اول برای بهبود سریع زخم از مواد غذایی غنی استفاده کنید و سپس از غذای کم نمک و کم چرب استفاده کنید .همچنین بیماران دیابتی رژیم دیابت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

تحقیق درباره الگوی خود مراقبتی اورم

تحقیق درباره الگوی خود مراقبتی اورم فرمتdoc 17صفحه چکيده محتواي فايل:   Orem's self-care تئوري اورم از بيشترين تئوري هاي مورد استفاده در پرستاري مي باشد كه در سال 1959 ارائه شده است، و از آن زمان تاكنون مبنا و راهنماي برنامه‌هاي آموزش پرستاري قرار گرفته است. ارم سه تئوري مرتبط به يكديگر ارائه نموده است كه هدف و محور هر سه: حفظ زندگي سلامتي احساس خوب بودن است كه از طريق مراقبت‌ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

تحقیق درباره الکتروفورز

تحقیق درباره الکتروفورزفرمتdoc 5صفحه چکيده محتواي فايل: الکتروفورز الکتروفورز از شناخته شده ترین روش های آزمایشگاهی برای جداسازی بیومولکول ها است. به طورکلی الکتروفورز حرکت ذرات پراکنده در داخل مایعی تحت تأثیر یک  میدان الکتریکی یکنواخت است. همین حرکت در فضایی با میدان الکتریکی غیریکنواخت دی الکتروفورز نامیده می شود.الكتروفورز تكنيكي است كه براي جداسازي و در برخي مواقع خالص سازي ماكرومولك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه