فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

تحقیق درباره الگوی خود مراقبتی اورم

تحقیق درباره الگوی خود مراقبتی اورم فرمتdoc

17صفحه

چکيده محتواي فايل:

 

Orem's self-care

تئوري اورم از بيشترين تئوري هاي مورد استفاده در پرستاري مي باشد كه در سال 1959 ارائه شده است، و از آن زمان تاكنون مبنا و راهنماي برنامه‌هاي آموزش پرستاري قرار گرفته است. ارم سه تئوري مرتبط به يكديگر ارائه نموده است كه هدف و محور هر سه:

  • حفظ زندگي
  • سلامتي
  • احساس خوب بودن

است كه از طريق مراقبت‌هايي با محوريت خود فرد انجام مي شود.

نخستين تئوري وي، «تئوري نقص مراقبت از خود1» كه يك تصور مفهومي از گيرنده مراقبت به عنوان فرد ناتوان از مراقبت از خود ارائه مي‌كند. دومين تئوري «تئوري مراقبت از خود2» است مراقبت از خود فعاليتي است كه انسان‌ها براي خود آن ‌را تشخيص و انجام مي‌دهند تا بدين وسيله حيات وتندرستي خود را حفظ وبه‌طور دائم احساس خوب بودن داشته باشند و سومين تئوري «تئوري و پرستاري سيستمي3» است كه ملزومات درماني مراقبت از خود و سيستم‌هاي درگير در مراقبت از خود را در زمينه ارتباطات بين فردي و قراردادي بين افرد دچار نقص سلامتي شرح مي‌دهد.

تمركز هرسه تئوري روي مراقبت از خود است كه طبق‌ نظر اورم فعاليت‌هايي هستند كه انسان‌‌ها به طور فردي براي خود، آن را تشخيص و انجام مي‌دهند تا بدين وسيله حيات و تندرستي خود را حفظ كنند و دائماً احساس خوب بودن داشته باشند.

                                                                                

                                              _____________________________

  • Self care deficit
  • Self care
  • Nursing

ارزيابي بر اساس اطلاعات پايه طبق تئوري مراقبت از خود اورم

1)مشخصات عمومي بيمار

الف- صفات شخصي:

نام و نام خانوادگي: محمدرضا بهلولي                              

سن: 71 سال

جنس: مذكر                                                              وضعيت تأهل: متأهل

مذهب: شيعه                                                              سطح سواد: بي سواد

سوابق شغلي: به مدت 20 سال در ذوب آهن كار كوهبري انجام مي‌داده است و بعد از آن بازخريد كرده و 3-2 سال شيشه‌گري می کرده است.

 

ب- وضعيت سلامتي:

قبل ازبيماري در كارهاي خانه كمك مي‌كرده است اما بعد از بيماري كاري انجام نمي‌دهد و در داخل منزل كمي قدم مي‌زند هرازگاهي براي اينكه حوصله اش سر نرود و روحيه‌اش بهتر شود به روستا مي‌روند.

 

ج- صفات اختصاصي خانوادگي:

بيمار با همسر و سه فرزند كوچكترش كه ازدواج نكرده‌اند زندگي مي‌كند ساختار خانواده پدرسالاري بوده، اما بعد از بيماري پدر خانواده، به صورت مادرسالاري است و تصميمات به عهده مادر خانواده مي‌باشد.

بيمار 7 فرزند دارد 4 پسر و 3 دختر، خانواده آرامي دارند، تنها منبع درآمد خانواده بيمار مي‌باشد كه بعد از بيماري از حقوق بازنشستگي وي استفاده مي‌كنند. و با اين درآمد تا حد امكان نيازهاي جسمي بيمار برآورده مي‌گردد.

 

د- ويژگي‌هاي محيطي:

خانه بيمار شخصي است، فضاي آرام و محيط مناسبي براي استراحت بيمار است، همسايگان خوب هستند رفت و آمد زيادي ندارند اما در مشكلات، به یکدیگر کمک می کنند.  محله زندگي‌شان خوب است و راضي مي‌باشند و در كل زندگي آرامي دارند. هر 5-4 ماه يكبار به پزشك قلب مراجعه مي‌كند. وسيله شخصي ندارند و توسط آژانس بيمار را به دكتر مي‌برند و هميشه همسر بيمار همراه بيمار است.

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file634_1824107_5611.zip64.9k

تحقیق درباره الکتروفورز

تحقیق درباره الکتروفورزفرمتdoc 5صفحه چکيده محتواي فايل: الکتروفورز الکتروفورز از شناخته شده ترین روش های آزمایشگاهی برای جداسازی بیومولکول ها است. به طورکلی الکتروفورز حرکت ذرات پراکنده در داخل مایعی تحت تأثیر یک  میدان الکتریکی یکنواخت است. همین حرکت در فضایی با میدان الکتریکی غیریکنواخت دی الکتروفورز نامیده می شود.الكتروفورز تكنيكي است كه براي جداسازي و در برخي مواقع خالص سازي ماكرومولك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

تحقیق درباره الایزا

تحقیق درباره الایزا فرمتdoc 33صفحه چکيده محتواي فايل: الایزا چیست ؟ Enzyme-linked immunosorbent assay  معروف به  EIA  یک تکنیک بیوشیمایی است يكي از قدرتمند ترين روش هاي آزمايشگاهي براي پي بردن به اختلالات سيستم ايمني است تا حضور آنتي‌ژن یا آنتی بادی در یک نمونه را بررسی نماید این تکنیک در پزشکی و پاتولوژی گیاهان و در کنترل کیفی صنایع خصوصا صنایع غذایی کاربرد دارد در یک تعری ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

اصطلاحات پرستاری

اصطلاحات پرستاری فرمتdoc 6صفحه چکيده محتواي فايل: V/S Vital Sign علائم حیاتی BP Blood Pressure فشار خون T Temperature درجه حرارت P Pulse نبض BS Blood Sugar قند خون FBS Fast Blood Sugar قند خون ناشتا CBC Cell Blood Count شمارش سلولهای خون Ax Axillary زیر بغل V Intravenous وریدی(از طریق ورید) M Intramuscular درون عضلانی C Subcutaneous زیر جلدی SBP Systolic blood pre ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

تحقیق درباره حسابداری سبز

تحقیق درباره حسابداری سبزفرمتdoc 46صفحه چکيده محتواي فايل: تعاريف حسابداري محيط زيست (Environment Accounting – EA) يك نوع درك و شناخت فراسازماني و فراگروهي از تحولات است كه به نوعي ، به جوامع و محيط زيست انسان ها مربوط مي شود. در حال حاضر ، نگارش هاي مختلفي در مورد حسابداري محيط زيست (EA) وجود دارد . در حسابداري عملكردي ، حسابداري مرتبط با طبيعت و محيط زيست به عنوان يك شاخه مستقل از علم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه