گزارشات کارورزی.پاورپوینت,طرح های توجیهی,دستورالعمل ها,تحقیق,مقالات
آخرین محصولات فروشگاه
محبوبترین محصولات
تصویر1 pic2

اطلاعیه فروشگاه

دوستان گرامی ضمن تشکرازانتخاب شما .لطفا درفرآیند خرید تمام اطلاعات موردنظر را وارد کرده تا بامشکلی برخورد ننمایید. درصورت مواجه شدن باهرمشکلی گزینه پشتیبانی دربالای صفحه راکلیک کرده ومشکل خودرابیان نمایید دراسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود. دوستان عزیزی که ازسایت های دیگر فایل خریداری می نمایند وودچارمشکل می شوند وازماخواهان رفع مشکلشون هستند خدمتشون عرض کنیم کسانی که ازاین سایت خریداری نمایند فقط میتوانیم پاسخگوی آنان باشیم نه سایت های دیگر.سپاس ازشماخوبان

تحقیق درباره حسابداری سبز

تحقیق درباره حسابداری سبزفرمتdoc

46صفحه


چکيده محتواي فايل:

تعاريف

حسابداري محيط زيست (Environment Accounting – EA) يك نوع درك و شناخت فراسازماني و فراگروهي از تحولات است كه به نوعي ، به جوامع و محيط زيست انسان ها مربوط مي شود.

در حال حاضر ، نگارش هاي مختلفي در مورد حسابداري محيط زيست (EA) وجود دارد . در حسابداري عملكردي ، حسابداري مرتبط با طبيعت و محيط زيست به عنوان يك شاخه مستقل از علم حسابداري در نظر گرفته مي شود كه فعاليت ها و كاركردهاي آن ، فقط به مديران و سرمايه گذاران مربوط مي شود. در حسابداري عملكردي وظايف EA عبارتند از كاهش هزينه هاي محيطي و پنهان سازي هزينه هاي محيطي در بخش هاي هزينه اي خاص مانند هزينه سربار و جلوگيري از آگاهي يافتن مديريت از وجود هزينه ها و درآمدهاي مرتب با محيط زيست . اما حسابداري محيط زيست به دنبال شفاف سازي تمام عيار فعاليت هاي حسابداري در تمام ابعاد است و بر اين اساس EA يعني پيگيري و شناسايي هزينه ها و درآمدهاي "سبز" محصولات و خدمات ارايه شده در حسابداري مديريت چه در داخل سازمان و چه در قالب پاسخگويي در قبال جامعه و محيط زيست (پاسخگويي اجتماعي و اكولو‍يكي).

خوشبختانه ، حسابداري محيط زيست در كشورهاي مختلف با استقبال عمومي و بين المللي مواجه شده و نمونه اين امر را مي توان در رواج گسترده استانداردهاي ايزو 14000 مشاهده كرد.

در حسابداري محيط زيست از نوع "عملكردي " گزارش هاي مرتبط با محيط زيست فقط يه سمع و نظر مديران عاليرتبه سازمان مي رسد، در حالي كه در حسابداري محيط زيست از نوع "سبز" كوشش مي شود تا به سهامداران "ديگر" يعني به نسل هاي آينده ،حيوانات ، گياهان ، ميكروارگانيزم ها و تمام شهروندان اطلاع رساني شود.

 

تاريخچه پروژه حسابداري محيط زيست

اين پروژه در سال 1992 در آمريكا و در پاسخ به تقاضاي گسترده سهامداران خارج از سازمان آغاز شد. اين سهامداران خارج از سازمان آغاز شد. اين سهامداران معتقد بودند كه تا زماني كه هزينه هاي محيطي شركت ها مشخص نشود و اهميت والاي فعاليت هاي مبارزه با آلودگي محيط زيست براي مديران و تصميم گيرندگان سازماني روشن نشود، نمي توان اميدوار بود كه مديريت محيط زيست در صنعت ، جدي گرفته شود. بنابراين پس از سال 1995 استاندارد ايزو 14000 براي تشويش و ترغيب شركت ها به رعايت سياست هاي حسابداري محيط زيست به وجود آمد.

در اينجا بد نيست كه اشاره اي گذرا هم به تفاوت هاي موجود بين حسابداري محيط زيست "عملكردي " و حسابداري محيط زيست "سبز" بنماييم و از طريق بر مزايا و برتري هاي حسابداري محيط زيست سبز تاكيد كنيم.

 

حسابداري محيط زيست ، يك نوع درك و شناخت فراسازماني و فراگروهي از تحولاتي است كه به نوعي به جوامع و محيط زيست انساني مربوط مي شود.

 

حسابداري محيط زيست عملكردگرا

هدف اصلي از اين نوع حسابداري محيط زيست عبارتست از مخفي كردن EA در فرايند اصلي حسابداري و جلوگيري از آگاهي عمومي از وجود هزينه هاي طبيعي و انساني و محدود كردن مباحث زيست محيطي حسابداري به پاره اي مسايل هزينه اي و فني خاص و به ميان آوردن استدلالات ابزاري و حقوقي مانند جريمه ها و دعاوي حقوقي . طرفداران EA عملكردي معتقدند كه انسان ها از طبيعت جدا هستند و حقوق آنها نيز با هم تفاوت دارد. در اين حالت EA فقط به قوانين و مقررات موجود و رعايت آنها از سوي سازمان ها محدود مي شود. در اين ديدگاه منابع طبيعي و ساير منابع طبيعي كه قابل اندازه گيري و سنجش نيستند به هيچ گرفته مي شوند(لمن و تينكر 1996).

به عبارت ديگر تبعيض قايل شدن ميان منابع انساني و منابع طبيعي (برتري دادن منابع انساني بر طبيعت) برتري دادن سود به ثروت عمومي ترجيح شركت ها بر اكوسيستم ها و دلار بر احساسات از جمله ويژگي هاي اين نوع EA مي باشند. تمام اين مسايل هم به معناي آن است كه از نظر عملكردگراها ،EA، يك نوع فعاليت حاشيه اي و كم اهميت است (اندرو و كيدونيس 1996) . بنابراين پنهان سازي هزينه هاي محيطي در فرايند اصلي حسابداري هدف نهايي EA عملكردي است (لاريناگا و گونزالس 1996) . در اين رويكرد گزارش هاي مرتبط با EA   فقط به سمع و نظر مديران عالرتبه سازمان مي رسد. به عنوان مثال شركت Nike نگران است كه عملكرد ضعيفش در بخش محيط زيست به مطبوعات گزارش شود و مصرف كنندگان و قانونگذاران از اين امر آگاه گردند. بنابراين اين نوع حسابداري محيط زيست خودخواهانه تنها با هدف سرپوش گذاشتن بر ضعف هاي عملكردي در بخش محيط زيست و اجتناب از جرينه هاي قانوني مرتبط با آن صورت مي گيرد. پس EA عملكردگرا مانعي بر سر راه تغيير و تحول است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file630_1824085_9837.zip49k

تحقیق درباره ارتباط معماری با موسیقی

تحقیق درباره ارتباط معماری با موسیقی فرمتdoc   7صفحه چکيده محتواي فايل: ارتباط معماری با موسیقی موضوع :               ارتباط هنرها با یکدیگر مسئله ایست که همواره از آن میان هنرمندان صحبت می شود. تأثیر گذاری و تأثیر پذیری هنرها بر یکدیگر همواره در طول تاریخ هنر، امری ایده پرور و پیشبرنده بوده است. با اینکه عده ای معماری را از هنرهای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

تحقیق درباره آنالیز مایع مفصلی

تحقیق درباره آنالیز مایع مفصلی فرمتdoc 7صفحه چکيده محتواي فايل: آنالیز مایع مفصلی (سینوویال) بررسی مایع مفصلی جهت تشخیص التهاب، درد، تورم و تجمع مایع در مفاصل درخواست می‌شود.   بر اساس بیماری‌ها و شرایطی که یک یا چند مفصل را تحت تأثیر قرار می‌دهد، مایع سینوویال به 4 دسته طبقه بندی می‌شود: - بیماری های عفونی که توسط باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها ایجاد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

پاورپوینت درباره زلزله

پاورپوینت درباره زلزله 75اسلاید چکيده محتواي فايل: مخاطرات زمين  GEOHAZARDS •مخاطرات زمين ، • بلاياي طبيعي •و راهكارها   ►بلاياي طبيعي حوادثي طبيعي هستند كه نتايج تأسف باري براي موجودات زنده به وجود مي آورند و باعث ايجاد خسارتهاي جاني و مالي زيادي مي شوند. بلاياي طبيعي همواره بخشي از تاريخ حيات انسان بوده اند.    انواع مخاطرات زمين وبلايا زمين لرزه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

پاورپوینت انجمن ها ونظام های پرستاری در دنیا

پاورپوینت انجمن ها ونظام های پرستاری  در دنیا 56اسلاید چکيده محتواي فايل: انجمن ها ونظام های پرستاری در دنیا مقدمه تاریخ پیدایش پرستاری شاید بتوان گفت قدیمی ترین نشانه ها و آثار نظام پزشکی مربوط به مردم بابل است که قوانینی برای حفظ سلامت و امنیت کشور از جمله حق الزحمه پزشکان، جریمه جراحان غیر ماهر و دایه هایی که خوب پرستاری نمی کردند وضع شده بود. در زمانهای قدیم پرستاری به مفهوم امر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان
پرفروش ترین محصولات
نظرسنجی
بیشتر چه فایل هایی نیازدارید تادرسایت قرار دهیم؟