فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

دانلود پاورپوينت جامع وکامل درباره سهام عادی

دانلود پاورپوينت جامع وکامل درباره سهام عادی

 

13اسلاید

چکيده محتواي فايل:

 

سهام عادی

شناخت سهام عادی

—اساسنامه: سندی است که موسسان و بنیانگذاران یک شرکت برای گرفتن اجازه تاسیس، راه اندازی و بهره برداری موسسه، آن را تهیه و در سازمان ثبت شرکتها به ثبت می رسانند و شامل حقوق کلی صاحبان سهام و حقوق خاص آنها به عنوان مالکین انفرادی موسسه است.
—سهام عادی دلالت بر حقوق صاحبان سهام در شرکت دارد. سهامداران مالکین شرکت هستند و بعد از پرداخت مطالبات اوراق با درآمد ثابت (مثل سهام ممتاز) بر باقیمانده دارایی ها مالکیت دارند.
—در حالت انحلال شرکت ما وقتی که سایر مطالبات (از قبیل سهام ممتاز ) پرداخت شد بقیه دارایی ها به سهامداران سهام عادی تعلق می گیرد.
 
—چون حقوق صاحبان سهام عادی پس از پرداخت سایر مطالبات پرداخت می شود از آن جهت به سهام عادی مطالبات باقیمانده شرکت گفته می شود.
—سهامداران سهام عادی، به عنوان مالکین، در اصل کنترل شرکت را در اختیار دارند این سهامداران در مجمع عمومی سالیانه شرکت می کنند و به مسائل عمده شرکت از قبیل انتخاب هیئت مدیره و انتشار اوراق جدید سهام، رای می دهند.
—سهامداران هم چنین از مسئولیت محدود برخوردار هستند به این معنی که سهامداران نمی توانند بیشتر از سرمایه گذاری خود در شرکت متضررشوند. در موقع مشکلات مالی طلبکاران فقط به دارایی های شرکت متوسل می شوند و سهامداران در این شرایط محفوظ هستند این شاید بزرگترین مزیت شرکت و عامل موفقیت آن باشد.
 
ویژگی های خاص
 
—ارزش اسمی: برای سهام عادی، برخلاف اوراق قرضه یا سهام ممتاز یک متغیر اقتصادی مهم نیست شرکت ها می توانند ارزش اسمی سهام عادی را هر مبلغی که بخواهند انتخاب کنند بعضی از شرکت ها ، سهام فاقد ارزش اسمی منتشر می کنند. سهام جدید معمولا بیشتر از ارزش اسمی به فروش می رسد و تفاوت میان ارزش اسمی و قیمت فروش سهام به عنوان مصرف سهام، ترازنامه ثبت می شود.
—ارزش دفتری: ارزش دفتری شرکت عبارت است از ارزش حسابداری سهام در دفاتر شرکت (مثل ترازنامه) ارزش دفتری شامل مجموع سهام عادی منتظر شده، صرف یا کسر سهام، اندوخته ها و سود یا زیان انباشته است. ارزش دفتری عبارت است از ارزش حسابداری سهام سهامداران. اگر چه ارزش هر سهم در اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری بی تاثیر نیست ولی ارزش بازار هر سهم نقش مهمی در تصمیم گیری سرمایه گذاران ایفا می کند.
 
—ارزش بازار: عبارت است از قیمت اوراق بهادار که در بازارهای مالی تعیین می شود ارزش بازار سهام متغیری است از علائق سرمایه گذاران و به وسیله عرضه و تقاضا تعیین می گردد ارزش بازار کل برای شرکت از طریق ضرب قیمت بازار هر سهم به تعداد سهام منتشر شده به دست می آید و نشان دهنده ارزش کل شرکت در بازار است.
—سود تقسیمی: سود تقسیمی آن بخش از سود شرکت است که به سهامداران پرداخت می شود سود تقسیمی تنها پرداخت نقدی است که به طور منظم به سهامداران پرداخت می شود میزان سود تقسیمی توسط هیات مدیره تعیین می شود.
—
 
—بازده سود سهام:عبارت است از سود تقسیمی سالانه تقسیم برقیمت جاری هرسهم،که به صورت درصد نشان داده می شود.
—
—درصد سود پرداختی:این نسبت نشان می دهد که شرکت چند درصد از سود خالص  خود را  به سهامداران پرداخت می کند
—
—سود سهمی:سهام جدیدی است که شرکت به سهامداران به صورت بلاعوض می دهد،این سهام مربوط به افزایش  سرمایه ای است  که از محل سود تقسیم نشده یا سود انباشته انجام می گیرد.
—
—تجزیه سهام:شامل تجزیه سهام عادی یک شرکت به تعداد بیشتری از سهام عادی است.
 
—در سود سهمی اگر به هر سهم 1 سهم جایزه داده شود سرمایه تغییر نمی کند قیمت اسمی تغییر نمی کند تعداد سهام دو برابر شده و قیمت آن نصف می گردد و زمانی که هر سهم به دو سهم تجزیه شود سرمایه تغییر نمی کند قیمت اسمی و قیمت معادل آتی آن نصف شده، تعداد سهام دوبرابر می شود در هر هر دو حالت درصد مالکیت سهامدار تغییر نمی کند.
—بازار سهام: بر خلاف اوراق قرضه، بازار سهام یک بازار ثانویه است.
—مالکیت سهام: سرمایه گذاری های فردی ¬ سرمایه گذاران فردی به منظور مدیریت حرفه ای دارای خودف سهام خود را به موسسات سرمایه گذاری واگذار می کنند و در عین حال مالکین اصلی سهام عادی به شمار می روند.
—
 
—خانواده ها سه گزینه و راه حل برای پس انداز در پیش رو دارند:
—
—1) پس انداز در واسطه های مالی سنتی مانند بانکها، موسسات اعتباری، شرکت های بیمه و از این قبیل موارد.
—2) سرمایه گذاری مستقیم در اوراق بهاداری هم چون سهام عادی و اوراق قرضه که مستقیما از کارگزاران و سایر واسطه های مالی خریداری می شود.
—3) سرمایه گذاری غیر مستقیم در اوراق بهادار که از طریق صندوق های مشترک سرمایه گذاری و صندوقهای بازنشستگی صورت می گیرد.

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file695_1787525_8809.zip63.7k

آخرین محصولات فروشگاه