فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic1 pic2 pic3 pic6 pic20

اطلاعیه فروشگاه

بازاریاب عزیز:با بازاریابی فایل های (فروشگاه فایل آراد) درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. سپاسگزاریم

پاورپوينت درباره شبکه 3G

دانلود پاورپوينت جامع وکامل درباره شبکه 3G

35اسلاید

چکيده محتواي فايل:

 

شبکه 3G

چکیده

اکثر کاربران اینترنت و مصرف کنندگان لوازم الکترونیکی و کالاهای دیجیتال با اینکه از این محصولات استفاده میکنند اما نمیدانند که در حال حاضر از کدام نسل استفاده میکنند

کلمه G  که در نسل بندی ها استفاده میشود مخفف کلمه Generation یا همان (نسل) می باشد

نسل بندی شبکه تلفن های همراه از 1G  شروع و در حال حاضر به 4G ختم میشود.

هر نسلی از شبکه های موبایل گامی رو به جلو بوده و دستاوردهای جدیدی را به عرصه موبایل آورده. این پروژه یک نگاه کوتاه و خلاصه به دستاوردهای محسوس و عمومی ۴ نسل اول شبکه های ارتباطی موبایل است:

  • 1G:  ارائه سرویس مکالمه اولیه، و پروتکل های آنالوگ محور
  • 2G: طراحی شده برای مکالمه، بهبود پوشش و ظرفیت شبکه، ارائه اولین استاندارد های دیجیتال (GSM CDMA))
  • 3G: طراحی شده برای مکالمه و برخی استفاده ها در زمینه مصرف داده (پیامک، چندرسانه ای، اینترنت)
  • 4G: طراحی شده با اولویت مصرف داده، پروتکل های IP محور (LTE)، و پهنای باند واقعی موبایل

 

شبکه های 1G :
شبکه های NMT,C-Net,AMPS,TACS  شبکه هایی بودند که از این نسل ارتباط استفاده می کردند. این شبکه اولین سیستم محاسبگر آنالوگ می باشد که در دهه ۱۹۸۰ شروع به کار کرد.
شبکه های 2G :
شبکه های GSM,CDMAOne,D-AMPS اولین شبکه های مخابراتی بودند که در دهه ۱۹۹۰ از 2G  در سیستم های خود استفاده کردند.
شبکه های 3G:
شبکه های UMTS FDD,TDD,CDMA2000 1x EVDO,CDMA2000 3x,TD-SCDMA,Arib   WCDMA,EDGEmIMT-2000 DECT از جمله دستگاه های محاسبگری بودند که از  3Gاستفاده می کردند، سرعت انتقال در این شبکه ۳۸۴Kbit/s می باشد. اتحادیه بین المللی مخابرات سرعت شبکه مخابراتی  IMT-2000 را ۲Mbps در منازل و ۳۸۴Kbit در تلفن های همراه معین کرد و بیان کرد این سرعت نسل  3G می باشد.
شبکه های 4G:
شبکه  4G فعلا از دید کاربران و شرکت ها جنبه تبلیغاتی دارد تا کاربردی.. ITI فعلا مالکیت 4G  را در دست دارد و این شبکه را شبکه پیشرفته IMT نامگذاری کرده است، سرعت انتقال اطلاعات این شبکه در منازل ۱ Gbps  و در تلفن های همراه  ۱۰۰Mbps  معین شده است و همچنین شعاع انتقال داده این شبکه از آنتن های مخابراتی ۵۰۰-Fold (واحد اندازه گیری مقیاس هوایی) اندازه گیری شده است.
 
مقدمه
 
امروزه دنیا بدون فناوری، چیزهای زیادی کم دارد. اما مهمترین فناوری که مثل تار و پودی نامرئی، الیاف این فرش بزرگ را به هم نگه داشته تا ما از نقش و نگارهای رنگارنگش لذت ببریم، فناوری ارتباطی است.
با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و افزایش نیاز های مردم به استفاده از سرویس های اینترنتی و مخابراتی شرکت های سرویس دهنده ارتباطات به فکر ایجاد و گسترش شبکه های ارتباط عمومی و اشتراک دیتا افتادند.
 
ابتدایی ترین این شبکه ها شبکه 1G بود که شبکه های NMT,C-net ,AMPS,TACS  شبکه هایی بودند که از این نسل ارتباط استفاده می کردند.
در این میان با توجه به افزایش نیاز مردم به ارتباطات با کیفیت  و با سرعت بیشتر شرکت های ارائه دهنده سرویس به فکر توسعه و ارتقاط شبکه های واسط خود افتادند و تکنولوزیهای  2G , 2.5G, 3G , 3.75G,4G پا به عرصه ظهور گذاشتند.
 
 

تاریخچه موبایل

تاریخچه تلفن های موبایل، داستانی طولانی و درباره ابزارهایی است که توانایی اتصال بی سیم به سویچ های عمومی شبکه تلفن را داشتند.

  استفاده از امواج رادیویی قدمتی بسیار بیشتر از موبایل دارد و استفاده از آن به سال ۱۹۰۸ بر می گردد

 

0G

- اولین نسل ارتباطات همراه که با تلاش های آزمایشگاه بل و به خصوص شرکت AT&T از سال ۱۹۴۶ آغاز به کار نمود و تا سال ۱۹۴۸ بیش از ۱۰۰ شهر آمریکا و نزدیک به ۵۰۰۰ مشترک را تحت پوشش قرار داد. تماس ها به صورت دستی و توسط اپراتور شرکت برقرار می شد. مشترکان برای صحبت کردن باید دکمه ای را نگه داشته و برای شنیدن صدای طرف مقابل، آن را رها می کردند. هر فرد برای استفاده از این خدمات به تجهیزاتی با وزن ۳۶ کیلوگرم نیاز داشت. در این سیستم تنها امکان برقراری سه تماس به صورت همزمان وجود داشت.

 

از سال ۱۹۶۵ شرکت AT&T با بهبود خدمات خود، امکان برقراری تعداد بیشتری تماس همزمان را فراهم کرد و مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار داد.

 

شبکه های 1G:

اولین شبکه با تکنولوژی سلولار به صورت آنالوگ بود که اکنون آن را  1G  می خوانند. شروع استفاده تجاری از این نسل شبکه های تلفن همراه از سال ۱۹۷۸ آغاز شد

. البته این نسل ارتباطات همراه علی رغم گسترش زیاد، از اشکالات فراوانی همچون قابلیت شنود بسیار ساده، میزان تشعشع بالای امواج و سادگی کلون کردن تلفن، رنج می برد. این شد که نسل بعدی تلفن های همراه که استفاده دیجیتال از تکنولوژی سلولار را پشتیبانی می کرد، از سال ۱۹۹۰ آغاز شد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fanavari-3g_1780612_1326.zip957.8k

آخرین محصولات فروشگاه