فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic5 pic2 pic7 pic20 pic30

پاورپوينت درباره مصالح ساختمانی یوبوت

دانلود پاورپوينت جامع وکامل درباره مصالح ساختمانی یوبوت

24اسلاید

چکيده محتواي فايل:

 

 

عنوان : مصالح ساختمانی یوبوت

 

تاریخچه

در اواخر قرن بیستم میلادی، مهندسین ایتالیایی با تحقیق بر روی سقف های مختلف به ویژه دالهای بتنی  به جهت بهینه سازی آن و رسیدن به مقاومت مناسب در برابر زلزله و همچنين استفاده از دهانه های بلند و کاهش مصرف آرماتور و بتن، سیستم دال مجوف یوبوت را ابداع و به دنیا معرفی کردند و باتوجه به مزایای بارز آن، در كشورهاي مختلف جهان بويژه كشورهاي اروپائي مورد استقبال گسترده­اي قرار گرفته و در سال 87 پس از ورود به ایران ،در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته و موفق به اخذ تاییدیه فنی از آن مرکز شده است و تا کنون در بیش از 1/000/000 متر مربع سقف ساختمانهای مختلف دراقصی نقاط کشور از دال مجوف یوبوت استفاده شده است.
 
 
معرفی سقف نوبن(nobon u-boot slab):
 
فناوری یوبوت توسط شرکتهای مختلف با نامهای تجاری متفاوت ارائه میگردد و گروه توسعه عمران نوبن بعنوان یکی از اولین شرکت های ارائه دهنده آن در ایران با نام تجاری - سقف نوبن -  ،این فناوری را به جامعه مهندسین و کارفرمایان و تمامی دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور معرفی تموده است و با افزایش دامنه فعالیت از طریق نمایندگان خود،سعی بر گسترش این فناوری در سراسر کشور دارد. 
 
  سقف نوبن(U–Boot) یک سیستم سازه­ای از نوع دال دو طرفه مجوف (توخالی) می­باشد که در آن در حد فاصل مش­های میلگردی بالا و پایین بلوک­های پلاستیکی توخالی از جنس پلی پروپیلن بنام یوبوت جایگزین بتن غیرسازه­ای در وسط سقف خواهد شد. 
 


دال­هاي مجوف با مقطع T شكل در ايران قدمت طولاني دارد و در بسياري از پل­هاي درون شهري و ساختمان­هاي عومي همچون دانشگاهها و سالن­هاي همايش و ادارات مورد استفاده واقع شده است.
سقف نوبن (
U–Boot) با مقطع I شكل، سيستم بهبود يافته همان دال­هاي مجوف T شكل مي­باشد كه نقاط ضعف آن همچون وزن زياد، مشكلات اجرائي و  ... را برطرف نموده است.
 


دال­هاي مجوف با مقطع T شكل در ايران قدمت طولاني دارد و در بسياري از پل­هاي درون شهري و ساختمان­هاي عمومي همچون دانشگاهها و سالن­هاي همايش و ادارات مورد استفاده واقع شده است.
سقف نوبن (
U–Boot) با مقطع I شكل، سيستم بهبود يافته همان دال­هاي مجوف T شكل مي­باشد كه نقاط ضعف آن همچون وزن زياد، مشكلات اجرائي و  ... را برطرف نموده است.
 
مشخصات مصالح مورد استفاده در این سیستم:
 
در ساخت دال های بتن آرمه ی مجوف دوپوش U-Boot از مصالح زیر استفاده
     می گردد:
میلگرد: مشخصات میلگرد مورد استفاده در این دال ها مانند قسمت های دیگر سازه می باشد و سایز آنها از طراحی سازه بدست می آید. معمولا در این دال ها از میلگرد آجدار A3 استفاده می شود.
 
بتن: با توجه به مشخصات این دال ها بتن مورد استفاده باید دارای روانی بیشتری نسبت به اعضای دیگر سازه باشد تا به راحتی زیر قالب های U-Boot حرکت کرده و سطحی صاف ایجاد نمایند. این روانی بتن معمولا توسط افزودنی های فوق روان کننده که باعث ایجاد کاهش مقاومت نمی شوند ایجاد می گردد. مقاومت فشاری بتن در این دال ها مانند دال های بتن آرمه معمولی از طراحی سازه بدست می آید.
 
قالب های ماندگار U-Boot : قالب های هم شکلی هستند که از پلی پرولین نو و یا بازیافتی ساخته می شوند. این قالب ها پاسخی نو آورانه برای ایجاد فضای خالی داخل بتن و کاهش وزن و میزان بتن مصرفی دال می باشند. از این قالب ها در ابعاد مختلف برای پوشش دهانه های گوناگون استفاده می گردد.
 

استفاده از این نوع سقف بتنی در ساختمان هایی با اسکلت بتن مسلح مندرج در استاندارد 2800 ایران مجاز است. لازم است ضوابط و محدودیت های لرزه ای  مربوط به این ساختمان ها مطابق استاندارد 2800 ایران و مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ایران  با عنوان طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه رعایت شود و در ساخت و طراحی و اجرای اسکلت این ساختمان ها ضوابط مبحث 9 مقررات ملی ساختمان ایران و آیین نامه ACI 318-08 رعایت شود. مطابق استاندارد 2800 ایران استفاده از این سیستم سقف به همراه ستون های بتن آرمه به عنوان سیستم قاب خمشی منحصرا در ساختمان های 3 طبقه یا کوتاهتر از 10 متر مجاز است. در صورت تجاوز از این حد تنها در صورتی استفاده از این سیستم سازه ای مجاز است که مقابله با انواع نیروهای جانبی وارده توسط دیوارهای برشی بتن مسلح تامین شود. در این سیستم بخصوص در حالت بزرگ بودن دهانه ها و وجود نیروی ثقلی قابل ملاحظه در نظر گرفتن تمهیدات خاص به منظور کنترل برش سوراخ کننده (برش پانچ) بسیار حائز اهمیت می باشد. این دال ها قابلیت ترکیب با کابل های پیش- تنیده را جهت پوشش دهانه های بزرگ دارد. برای طراحی این دال ها از نرم افزار safe  یا adapt استفاده می گردد.    

 

 


 
 
مراحل اجرا :                    1 -  بستن قالب تخت زیرین دال
در این مرحله با توجه به تغییرات موجود قالب بندی زیرین دال انجام می گیرد. این قالب ها می توانند از جنس چوب،پلی وود، فلز ویا کارتن پلاست باشد.

 


2 - بستن شبکه آرماتور پایین دال
 شبکه آرماتور پایین طبق نقشه های اجرایی باید به گونه ای بسته شود که حداقل یک میلگرد در بین قالب های
U-Boot قرار گیرد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file687_1779265_8248.zip2 MB

آخرین محصولات فروشگاه