فایل های درسی وآموزشی.تحقیق ,مقاله ,گزارشات کارورزی,,پاورپوینت
pic5 pic2 pic7 pic20 pic30

تحقیق درباره فرآيند هاي جوشكاري

دانلود مقاله بررسي کامل فرآيند هاي جوشكاري فرمتdoc

10صفحه

 

 

فرايند هاي جوشكاري قوسي با محافظت گاز : حرارت جوش از قوس الكتريكي تامين شود.

فرايند جوشكاري قوس تنگستن با محافظت گاز خنثي : (GTAW)

در صنعت جوش آرگون مي گويند . در اين دسته از فرايندها نيز حرارت لازم جهت اتصال قطعات از طريق قوس الكتريكي تامين مي شود و تفاوت آن با روش هاي قبلي اينكه منطقه جوش و نوك الكترود يك گاز خنثي حفاظت مي شود .

مقدمه                          

بعد از جنگ جهاني دوم حدوداً در سال 1941 اين روش مورد توجه قرارگرفت و در سال 1945 براي اتصال قطعات كوچك آلومينيوم هواپيما استفاده شد. در اين روش از الكترود مصرف نشدني تنگستن براي ايجاد قوس استفاده مي شود.

اصول فرايند جوشكاري GTAW

در اين فرايند از الكترودهاي مصرف نشدني تنگستن براي ايجاد قوس الكتريكي استفاده مي شود و براي حفاظت جوش از گاز آرگون ،‌هليوم و يا مخروطي از آن دو استفاده مي شود. قوس الكتريكي بين الكترود تنگستن و قطعه كار ايجاد مي گردد و دماي بسيار بالاي نزديك C° 6000 ايجاد مي شود. حرارت حاصل با ذوب لبه هاي اتصال حوضچه هاي جوش را ايجاد مي كند.

با حركت الكترود و اشكال حوضچه ي جوش و انجماد مذاب قبلي امكان اتصال حاصل مي گردد. در اين روش براي امكان اتصال قطعات نازك نيازي به فيلتر نبوده و براي قطعات ضخيم از فيلر استفاده مي شود. براي استفاده از فيلر حتماً بايستي نوك فيلر در حوضچه ي جوش قرار گيرد و در آنجا ذوب گردد نوك الكترود تنگستن از شيپوره بيرون زده و در حدود  4-3 ميلي متر از شيپوره بيرون است .

تجهيزات فرايند GTAW

از جريان هاي DceN استفاده بيشتر مي شود.

در اين فرايند از هر دو جريان Ac   و Dc استفاده مي شود و از ترانس فورماتور – ركستي فاير نيز مي توان استفاده كرد. از آمپراژ 800 تا 5 آمپر استفاده م شودكه آمپراژهاي پايين از قطعات نازك و ‌آمپراژ بالا براي قطعات ضخيم تر استفاده مي شود.

تجهيزات

  • مولد قدرت
  • مجموعه كنترل كننده
  • سيستم پيشروي الكترود – سيستم تغذيه سيم – سيم جرقه فركانسي بالا – سيستم گاز محافظ – سيستم تغذيه
  • واحد تامين گاز محافظ : كپسول گاز رگولاتور يا تنظيم كننده فشار – ظوقتر (شيشه اي يا پلاستيكي كه حامل ساچمه است ) و شلنگ هاي اتصار گاز به toch
  • سيستم خنك كننده : براي آمپراژ پايين توسط هوا و براي آمپراژ بالا با استفاده ازآب خنك مي شود.
  • مشعل : در جوشكاري GTAWنگهدارنده الكترود و گاز محافظ و انتقال دهنده جريان است . و در واقع نقشي مشابه انبر الكترود در جوشكاري SMAW دارد.

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file398_1754890_8074.zip30.9k

آخرین محصولات فروشگاه